Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

LEGENDA ZÁŘÍ I JAKO TRENÉR

Murray: Děkuji Ivanu Lendlovi. Na vítězství má velkou zásluhu

Andy Murray
Zdroj: Getty Images
Andy Murray
Témata:

Britský tenista Andy Murray zvítězil na pátý pokus v grandslamovém finále. Na US Open udolal 3:2 na sety Srba Novaka Djokoviče. Podle Murrayho se na Skotově premiérovém triumfu podepsal výraznou měrou jeho kouč a rádce Ivan Lendl.

Murray získal pro Velkou Británii grandslamový titul po 76 letech. Za silného větru začal výborně a ujal se vedení 2:0. Djokovič s ním ale dokázal srovnat krok a zdálo se, že rozhodující sada bude patřit rozjetému Srbovi, jenže to byl omyl. 

 
"Byl to mimořádně těžký zápas v náročných podmínkách. Po ztrátě třetího a čtvrtého setu to pro mě bylo psychicky velmi náročné. Novak vypadal hodně silný. Ani sám nevím, jak se mi podařilo zmobilizovat síly a dotáhnout zápas do vítězného konce," komentoval Murray svůj životní triumf.
 
Po olympijském vítězství se jedná už o druhý velký úspěch britského tenisty, který na začátku letošní sezony začal spolupracovat s legendárním Ivanem Lendlem. A tahle spolupráce se Murraymu zatraceně vyplácí.
 
"Velkou zásluhu na tomto triumfu má Ivan Lendl. Jsem rád, že teď konečně vidím na jeho tváři i úsměv. Je to jeden z nejlepších hráčů celé tenisové historie. Osmkrát hrál ve finále US Open, což nepotřebuje žádný komentář. Je to ale i výborný trenér, který o tenise hodně ví, velmi mi svými radami pomohl," poděkoval Murray svému trenérovi.
 
To Novak Djokovič byl po prohraném finále pochopitelně velmi zklamaný, ale víc prý udělat nemohl.
 
"Gratuluji Andymu k prvnímu grandslamovému titulu, který si absoluteně zasloužil. Blahopřeji i všem členům jeho týmu, protože to je i jejich zásluha. Do finálového zápasu jsme dal všechno a byl jsem aktérem dalšího neopakovatelného grandslamového finále, které vejde do dějin. Věřím, že diváci si to užili," řekl Djokovič.

 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:05 12:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   12:45

   RunTour – Brno

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   13:55

   Moto GP - VC Francie (závod Moto2)

   14:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:00

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   14:45

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   15:15

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   17:15

   Magazín NBA Action (33)

   17:40

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

Celý Program