MS SUPERBIKŮ

Motocyklista Smrž nebyl po závodech v USA spokojený

Český motocyklista Jakub Smrž nevyužil na okruhu Miller Motorsports Park nedaleko Salt Lake City nejvýhodnější startovní pozice a nedočkal se tak prvního vítězství v závodě MS superbiků. V úvodní části Velké ceny USA obsadil šesté místo, ve druhé jízdě si o tři příčky pohoršil.

Devětadvacetiletý český závodník vyhrál na okruhu Miller Motorsports Park kvalifikační superpole podruhé v kariéře. Premiérově startoval z první pozice v italském Misanu v roce 2009. Ještě před začátkem věřil, že by se mohl dostat na nejvyšší stupeň, ovšem na trati byli někteří jeho soupeři rychlejší.

"První jízda byla hodně náročná. Povedl se mi start, bohužel bylo do první zatáčky daleko, takže jsem ztratil hodně pozic. Největším problémem bylo, že jsem zůstal příliš dlouho za Sykesem a začala se mi přehřívat motorka. Kvůli tomu mi ujela špička," litoval Smrž na stránkách svého fanklubu.

Ve druhé jízdě začal lépe, jenže po pádu Aojamy musel být závod přerušen. Po opakovaném startu Smrž neudržel čtvrtou příčku a propadl se.

"Určitě nemám důvod ke spokojenosti. Jak jsem prorokoval, superpole není závod. Mrzí mě, že se nepovedlo zúročit perfektní dva tréninkové dny. Byť to výsledkově nedopadlo, jak bych si přál, už se těším na další závod, protože motorka podvozkově funguje super a agresivity je dost," poznamenal rodák z Českých Budějovic, který má po 12 závodech na kontě 61,5 bodu a patří mu desátá příčka v průběžném pořadí MS.

Člen týmu Liberty Racing Effenbert má nyní na kontě 143 startů v šampionátu superbiků, čtyřikrát stál na stupních vítězů. Na okruhu Miller Motorsports Park si vloni vyjel druhé místo.