MS SUPERBIKŮ

Motocyklista Smrž nebyl po závodech v USA spokojený

Téma:

Český motocyklista Jakub Smrž nevyužil na okruhu Miller Motorsports Park nedaleko Salt Lake City nejvýhodnější startovní pozice a nedočkal se tak prvního vítězství v závodě MS superbiků. V úvodní části Velké ceny USA obsadil šesté místo, ve druhé jízdě si o tři příčky pohoršil.

 

Devětadvacetiletý český závodník vyhrál na okruhu Miller Motorsports Park kvalifikační superpole podruhé v kariéře. Premiérově startoval z první pozice v italském Misanu v roce 2009. Ještě před začátkem věřil, že by se mohl dostat na nejvyšší stupeň, ovšem na trati byli někteří jeho soupeři rychlejší.
 
"První jízda byla hodně náročná. Povedl se mi start, bohužel bylo do první zatáčky daleko, takže jsem ztratil hodně pozic. Největším problémem bylo, že jsem zůstal příliš dlouho za Sykesem a začala se mi přehřívat motorka. Kvůli tomu mi ujela špička," litoval Smrž na stránkách svého fanklubu.
 
Ve druhé jízdě začal lépe, jenže po pádu Aojamy musel být závod přerušen. Po opakovaném startu Smrž neudržel čtvrtou příčku a propadl se.
 
"Určitě nemám důvod ke spokojenosti. Jak jsem prorokoval, superpole není závod. Mrzí mě, že se nepovedlo zúročit perfektní dva tréninkové dny. Byť to výsledkově nedopadlo, jak bych si přál, už se těším na další závod, protože motorka podvozkově funguje super a agresivity je dost," poznamenal rodák z Českých Budějovic, který má po 12 závodech na kontě 61,5 bodu a patří mu desátá příčka v průběžném pořadí MS.
 
Člen týmu Liberty Racing Effenbert má nyní na kontě 143 startů v šampionátu superbiků, čtyřikrát stál na stupních vítězů. Na okruhu Miller Motorsports Park si vloni vyjel druhé místo.

 

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   02:05 04:05
   04:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   04:35

   NHL: Winnipeg Jets - Calgary Flames

   08:55

   Sportovní noviny

   09:00

   MotoGP - VC České republiky (trénink Moto3)

   09:55

   MotoGP - VC České republiky (trénink MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Houston Rockets - Los Angeles Lakers

   03:05 05:35
   09:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   09:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   10:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   11:45

   Běhej lesy - Brdy

   12:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program