Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.1. 2015 11:26
australian open

Lukáš Rosol jako táta poprvé vyhrál! Vydřel pětisetový zápas

Lukáš Rosol
Zdroj: isifa.com
Lukáš Rosol

Pět setů musel odehrát Lukáš Rosol, než postoupil! Novopečený tatínek syna Andrého bojoval s Jihoafričanem Kennym De Schepperem a po čtyřech hodinách se mohl radovat.

Osmadvacátý nasazený Rosol už prohrával s Kennym De Schepperem 1:2 na sety, ale zápas otočil a Francouze porazil 4:6, 6:2, 6:7, 6:3 a 6:4.


Při mečbolu trefil český hráč forhend na lajnu, ale Francouz se domníval, že byl aut. Nemohl ale využít jestřábí oko, jelikož na jednom z vedlejších kurtů není k dispozici. De Schepper zůstal sedět na zemi, a tak Rosol obešel síť, došel k němu a podal mu ruku.


Loňský semifinalista turnaje Tomáš Berdych v 1. kole porazil Kolumbijce Alejandra Fallu 6:3, 7:6 a 6:3.


Berdych navázal proti Fallovi na výkony z předchozích týdnů a bez větších problémů zápas i ve větru zvládl. "Točil se dokola a nebylo to v těch podmínkách jednoduché. A soupeř na první kolo to byl taky docela těžký. On hraje velice solidně," řekl Berdych a dodal: "Byl to dobrý test a jsem rád, že jsem to takhle zvládl."


Vstup do turnaje zvládl také Španěl Rafael Nadal, který si ve třech setech poradil s Rusem Michailem Južným 6:3, 6:2, 6:2. Nezaváhal ani Brit Andy Murray.


Turnaj v Melbourne skonči pro Jiřího Veselého, sobotní šampion z Aucklandu prohrál se Srbem Viktorem Troickým, jenž o víkendu vyhrál jinou generálku v Sydney.

ram, čtk TN.cz