galerie trofej pro ivana

Lendl se ve Wimbledonu poprvé usmál! Pak po anglicku zmizel

Ivan Lendl
Zdroj: TV Nova
Ivan Lendl
Téma:

Hledáte slova Ivana Lendla k triumfu svého svěřence Andyho Murrayho? Marně. Česká tenisová legenda se po finále Wimbledonu, kde poprvé po 77 letech vyhrál Brit, vypařila. Tak trochu po anglicku... Lendl prostě nechal naplno vyznít ovace pro hrdinu večera, o svou publicitu nestál.

Všichni gratulovali Murraymu, byl to hrdina večera. Jen John McEnroe hlásil úplně jinou událost. "To není možné, on se zbláznil. Lendl se směje," poznamenal dnes tenisový komentátor ESPN a dávný rival českého tenisty.


GALERIE: Ivan Lendl a Andy Murray

1
/
9
Zdroj: isifa.com
Ivan Lendl a Andy Murray - 2 ; Ivan Lendl a Andy Murray


Sám pamatuje jeho éru a ví, že i když byl Lendl vynikající, Wimbledon vlastně nesnášel. Nikdy nevyhrál. V roce 1983 mu dokonce právě McEnroe zarazil cestu za triumfem, možná v předčasném souboji o titul ho vyřadil v semifinále. Jednou z legend je, že Ivan Lendl se ve Wimbledonu nikdy neusmál.


PSALI JSME


Až v neděli 7. července. Ve chvíli, kdy po 77 letech vyhrál Wimbledon Brit, vyloudil Lendl na své tváři úsměv. A pak se mu možná do očí hnaly slzy dojetí, i když je nebylo přes černé brýle vidět. Murray totiž věnoval titul právě jemu.


"Tohle je pro Ivana, protože se moc snažil, aby tuhle trofej jako hráč získal,
" řekl Murray dojatě.


Možná jediná Lendlova slova médiím po finále získal Český rozhlas, Radiožurnál. „Jsem samozřejmě rád, že Andy vyhrál a doufám, že to není naposled,“ říkal na cestě z areálu All England Clubu.
 

ČTĚTE TAKÉ


Ale že by to byl stejný triumf, než kdyby vyhrál on sám, to Ivan Lendl rozhodně odmítl. "Ne, není to stejné, jako kdybych vyhrál já," usmál se a zmizel v přistavenému autě. Zatímco začínala dlouhá noc oslav, on po anglicku zmizel.

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Proměna bouřliváka

   14:25 15:05
   15:05

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   16:55

   Czech rally 2020 (1)

   17:20

   Rychlá kola (7)

   17:45

   Hokej: Jaroslav Pouzar - 1.český vítěz Stanley Cupu

   18:05

   NHL Classic games: Chicago Black Hawks - Edmonton OilersVítezný gól Jaroslava Pouzara ve Finále Konference Clarence Campbella (3.5.1983)

 • Nova Sport 2

  • NBA - Největší obětavost 2015 - 2020

   14:35 15:00
   15:00

   NHL: Anaheim Ducks - Washington Capitals

   16:50

   RunTour - Ostrava

   17:00

   Fotbal: Classic match Ligue 1: AS Saint - Etienne - Olympique Lyon

   18:45

   Nova Cup - Most

   19:00

   NBA Classic Games: Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls

Celý program