VÝSLEDEK 6:2 A 6:3

BRAVO! Kvitová rozprášila Serenu a v Madridu je ve finále

Kvitová
Zdroj: ČTK

Petra Kvitová poprvé v kariéře porazila světovou jedničku Serenu Williamsovou a po výhře nad Američankou si zahraje finále turnaje v Madridu.

Česká tenistka semifinálovému zápasu na španělské antuce kralovala a zvítězila 6:2, 6:3.

Všechna čtyři čtvrtfinále mužského turnaje, ve kterých se představí i Tomáš Berdych, sledujte živě na NOVA Sport a VOYO.

Kvitová byla jasně lepší hráčkou madridského semifinále. Williamsová, byť má na kontě 19 titulů z grandslamů ve dvouhře a celkem vyhrála už 66 turnajů, mnohokrát jen zoufale mávala rukama nebo kroutila hlavou, když pod tlakem chybovala.

Pětadvacetiletá dvojnásobná wimbledonská šampionka Kvitová do dneška hrála proti Williamsové pětkrát a dohromady získala jediný set. Dnes šla od začátku cílevědomě pro body. Na chvíli zaváhala jen ve čtvrtém gamu a v koncovce druhé sady. Po 73 minutách si však šanci na životní úspěch nenechala vzít, zápas zakončila Williamsová úderem do sítě.

Kvitová se na chvíli přibrzdila sama po brejku na 2:1, protože dala tři dvojchyby a Američance darovala vyrovnání. Pak ale vyhrála šest gamů v řadě a nadále měla navrch. Po druhém brejku ve druhém setu vedla světová čtyřka už 5:1, ale byť závěr trochu zdramatizovala, má šanci vyhrát turnaj v Madridu podruhé. Tamní trofej má už z roku 2011.

Formu dva týdny před Roland Garros bude chtít prodat i ve finále proti Kuzněcovové. Kvitová má s ní úspěšnou bilanci 3:1, ale právě na antuce loni na French Open Rusce podlehla po obrovské bitvě. Může jí tedy prohru z Paříže vrátit a zároveň pomstít Lucii Šafářovou, která ve čtvrtek proti Kuzněcovové neproměnila dva mečboly.

Ve finále se Kvitová utká s Ruskou Kuzněcovovou, která cestou do semifinále zvládla tři těžké bitvy ve třech dnech a ve čtvrtek proti Lucii Šafářové odvrátila i dva mečboly. Šarapovovou v prvním vzájemném duelu na antuce překvapila po vítězství je poprvé letos ve finále.