Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

první den velké finále

Už jen jeden krok k Fed Cupu! Česko - Německo 2:0

Petra Kvitová
Zdroj: isifa.com
Petra Kvitová

Českým tenistkkám chybí už jen jediné vítězství k Fed Cupu! Petra Kvitová rozjela finále vítězně, v úvodní dvouhře porazila v pražské O2 areně Andreu Petkovicovou 6:2, 6:4. Druhý bod přidala Lucie Šafářová, která zdolala Angelique Kerberovou 6:4 a 6:4.

"Holky předvedly dobré, skvělé výkony a je dobré vést po prvním dnu dva nula. Ještě nám chybí ale jeden (bod) a nebude to snadné. Musíme být připraveni," řekl kapitán Petr Pála, jehož tým má v neděli tři možnosti finále rozhodnout.

Od 13:00 nastoupí wimbledonská vítězka Kvitová proti Kerberové, pak případně Šafářová proti Petkovicové, kterou by teoreticky mohla nahradit Sabine Lisická. Na závěr případně rozhodne čtyřhra, na kterou jsou na domácí straně připraveny Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou.
 

Před zraky prezidenta Miloše Zemana i bývalé světové jedničky Martiny Navrátilové vletěla současná domácí hvězda Kvitová do zápasu s velkou vervou. Hrála rychle a přesně a měla úvodní set pod kontrolou. Záhy vedla 5:1, pak sice na chvíli vypadla z role a ztratila servis, ale vzápětí úvodní sadu získala.
 

Na začátku druhého setu přišla Kvitová znovu o podání, ale hned si vzala brejk zpět. Petkovicová hru vyrovnala a působila jistěji, ale nezvládla koncovku. Už za stavu 4:3 pro Kvitovou nabídla světové čtyřce při svém servisu dvojchybou brejkbol, ale situaci ještě ustála. O dvě hry později po další dvojchybě německé dvojky už měla Kvitová mečbol, který využila a po 77 minutách oslavila s fanoušky první bod.
 

"Jsem ráda, že jsem přinesla první bod do šatny, a doufám, že se Lucka teď může cítit líp a může do toho vletět," řekla Kvitová v televizi a dodala, že byla nervózní. "Lehce je slabé slovo, byla jsem hodně, ale jsem ráda, jak jsem to zvládla."
 

"Povrch je rychlý, Petře svědčí a řekl bych, že rozhodl její servis," řekl trenér Kvitové David Kotyza a pochválil hráčku za pestrou hru. Jeho svěřenkyně vedle své tradiční agresivní hry chodila i na síť pro voleje a úspěšně zkracovala míče.
 

Oproti prvnímu utkání se hrály v duelu Šafářové s Kerberovou delší výměny a ze začátku více chybovala domácí hráčka. I proto v páté hře přišla o servis, ale od stavu 2:4 zpřesnila hru. Trpělivě si připravovala míče a první set získala 6:4. Set skončil kuriózně, jelikož Kerberová při setbolu zakřičela v domnění, že zahrála vítězný úder, jenomže Šafářová míč vybrala a dostala technický fiftýn.
 

Ve druhém setu Šafářová dotahovala ztrátu dvakrát, nejdříve srovnala z 0:2 na 2:2 a pak z 2:4 otočila na 6:4. Kerberová podobně jako Petkovicová udělala v rozhodující chvíli dvojchyby. Za stavu 5:4 pro Šafářovou dala dvě po sobě, čehož Češka využila a po prohozu proměnila třetí mečbol.
 

"Byl to skvělý zápas a je úžasné porazit doma ve vyprodané hale hráčku světové desítky. Každý míček byl těsný, koncentrovala jsem se na každý míček a jsem ráda, že jsem vyhrála," řekla Šafářová.
 

Svěřenkyně kapitána Pály vyhrály ženskou obdobu Davisova poháru v letech 2011 a 2012. Předloni slavily titul právě v O2 areně po výhře nad Srbskem. Němky jsou ve finále po 22 letech, v roce 1992 naposledy triumfovaly.


Finále tenisového Fed Cupu v Praze (O2 arena, tvrdý povrch):


ČR - Německo 2:0
po prvním dnu

Kvitová - Petkovicová 6:2, 6:4
Šafářová - Kerberová 6:4, 6:4

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   RunTour – Brno

   15:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   16:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

 • Nova Sport 2

  • 11:00 13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:00

   Off-road Maraton (2)

   16:20

   Czech rally 2019 (2)

Celý Program