Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NEJVĚTŠÍ ZÁPAS KARIÉRY

Kvitová po výhře: Sáhla jsem si na dno, ale lezla bych i po čtyřech

Kvitová
Zdroj: isifa.com

Tenistka Petra Kvitová označila nedělní bitvu s Němkou Angelique Kerberovu za zřejmě největší zápas své fedcupové kariéry.

Česká jednička bojovala s velkou únavou, chvílemi ji chytaly křeče a ve třetím setu už prohrávala 1:4. Pak ale v sobě našla zbytek energie a po skvělém obratu zpečetila třetím bodem vítězství domácího týmu v prestižní soutěži.

 

"Celý zápas byl úplně nadoraz. Emocionálně, energeticky to bylo hrozně vyčerpávající. Asi to byl z toho pohledu můj největší a nejtěžší zápas ve Fed Cupu," řekla novinářům Kvitová.

 

První set vyhrála v tie-breaku a v druhém vedla už 3:0, pak ale Kerberová čtyřmi hrami za sebou otočila stav a na Kvitové bylo vidět, že je hodně vyčerpaná. "Nebylo mi úplně hej, najednou ze skoro vyhraného setu byl skoro prohraný. Necítila jsem se nejlíp, dostala jsem i pár křečí. To u mě nebývá zvykem, tohle pro mě byla nová zkušenost," podotkla Kvitová.

 

Po prohrané druhé sadě zamířila do útrob haly, ale na startu třetího setu brzy přišla o servis. Prohrávala 0:3 a 1:4, ale pak nastal velký zvrat a pět vítězných gamů po sobě. "Vrátila jsem se do zápasu, ani nevím, jak jsem to tam v sobě někde našla. Doktor mi dal během zápasu hodně magnézia, to mi taky pomohlo," řekla Kvitová.

 

Myslela také na to, že stav 0:3 ve třetím setu už dokázala otočit ve finále před třemi lety proti Rusce Světlaně Kuzněcovové. "Věděla jsem, že je to jen jeden brejk. Už se mi něco takového povedlo v Moskvě. Přece jen jsem věděla, že Angelique nemá servis úplně excelentní a že se to dá brejknout," podotkla.

 

Na kurtu byla připravená padnout. "Byl to poslední letošní zápas, neměla jsem si co na kdy schovávat. Chtěla jsem tam nechat vše. Říkala jsem si, že když bude třeba, budu se tam plazit po čtyřech. Energii mi dávalo to, že hraju za zemi, pro diváky, za tým, ne jen sama za sebe," podotkla wimbledonská vítězka.

 

Při třetím fedcupovém triumfu současného úspěšného týmu za poslední čtyři roky poprvé ve finále získala rozhodující bod. "My se takhle s holkama střídáme," smála se. "Párkrát jsem už ve Fed Cupu udělala rozhodující bod, ale ve finále je to speciální. Ale je jedno, kdo ho přinese, jsme jako tým," konstatovala.

 

Těšila se, že triumf oslaví více než předloni výhru nad Srbskem, kdy ji trápila nemoc. "Minule jsem brala antibiotika. Dneska půjdu s holkama, musím," řekla s úsměvem. "Doufám, že mi zbyla ještě nějaká energie, bude to skvělý večer," doplnila.

 

V šatně jí gratulovala i legenda Martina Navrátilová. "Ve třetím setu viděla, že skoro brečím, že nemám skoro žádnou energii. Tak prý na mě chtěla zakřičet, abych ji našla. Jsme rády, že tu Martina byla, že nás přišla taková legenda podpořit. Myslím, že i ona byla šťastná," řekla Kvitová.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   RunTour – Brno

   15:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   16:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

 • Nova Sport 2

  • 11:00 13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:00

   Off-road Maraton (2)

   16:20

   Czech rally 2019 (2)

Celý Program