Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.11. 2014 14:33
VIDEO TALENT NA FOTBAL

Kvitová jako Koller! Trénovala v Praze a excelovala v hlavičkách

Zdroj: Facebook / TN.cz

Petra Kvitová má za sebou první trénink v pražské O2 areně, v níž povede o víkendu české tenistky do boje o titul ve Fed Cupu. Světová čtyřka je hvězdou výběru kapitána Petra Pály a dokonce ukázala, jak bravurní je hlavičkářkou. Podívejte se na video.

Tenistky začaly v hale s tréninkem už v pondělí, ale Kvitová si poprvé vyzkoušela povrch až dnes. Když po hodině skončila, kapal jí z čela pot a na tváři měla úsměv. "Je to hodně rychlý. Údery trochu sjíždí, bude platit rychlost a servis bude silná zbraň. Po prvním tréninku se to těžko odhaduje, nehrála jsem ještě podle představ, ale máme ještě dost dnů, abych si zvykla," řekla.

 

Zpoza kurtu Kvitovou sledovali její osobní trenér David Kotyza, fedcupový kapitán Pála i trenér reprezentace David Kunst. "Všechno probíhá dobře, nejsou komplikace, za což jsem rád," řekl Pála a dodal: "Péťa hrála poprvé a je potřeba udělat vše, aby byla co nejlíp připravena na víkend. K tomu by mělo vše směřovat."

 

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu si zahrála s Lucií Hradeckou. "Péťa je ve své klasické pohodě na Fed Cup. Na to, že to byl první trénink, tak hrála velice dobře. Měla jsem docela problém to stíhat," chválila Hradecká Kvitovou. "Byl to komplexní trénink s krosy, voleji, servisem a nakonec s pár gamy," popsala deblistka Hradecká.

 

Hradecká i Kvitová si v O2 areně oživily vzpomínky na rok 2012, kdy zde porazily ve finále Srbsko a podruhé za sebou získaly stříbrný pohár šampionek. "Vzpomínky jsou hezký. Kdo by nechtěl vyhrát doma? Víme, že to publikum bude jako vždycky skvělý a na tomhle povrchu jsme ještě neprohrály," řekla Kvitová. "Hned jsem si to finále vybavila a moc se na víkend těším," řekla Hradecká.

 

Zatímco Kvitová má místo v sestavě jisté, pokud se nezraní, Hradecká nikoli. Český tým čítá pět jmen, ještě Lucii Šafářovou, Karolínu Plíškovou a Andreu Hlaváčkovou, a až hodinu před pátečním losem kapitán oznámí vybranou čtveřici.

 

"Sestavu v hlavě mám, ale nechci říkat do médií, než to bude bezpodmínečně nutný," řekl Pála po dopoledním tréninku. "Je to kvůli Němkám, protože proč něco říkat dopředu, aby si to podle toho mohly teoreticky uzpůsobit. Když máme tu možnost, tak není důležité, aby se to už ve středu vědělo," konstatoval Pála.

 

Předminulý týden Kvitová na Turnaji mistryň nepůsobila svěže. Po návratu ze Singapuru pár dnů odpočívala, než začala s tréninkem. "Cítím se líp a doufám, že ta energie přijde i s fanoušky a požene mě to dopředu," řekla a pochvalovala si, že se na konci náročné sezony nepotýká s žádnými zraněním. "Jo, nic mě nebolí," usmála se.

ČTK/jpz/ TN.cz