Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

french open hladká výhra

Konečně bez nervů! Kvitová smetla Beguovou a je v osmifinále

Petra Kvitová
Zdroj: Twitter.com

Po dvou třísetových bojích zvládla Petra Kvitová utkání třetího kola na Roland Garros ve velkém stylu. Rumunce Beguové povolila jen pět her a bez problémů postoupila do čtvrtého kola.

V prvním a druhém kole vyhrála Kvitová po třísetových bitvách, v kterých nasbírala celkem 101 nevynucených chyb. V duelu s Beguovou jich udělala jen devět.

 

 

"Byl to můj nejlepší zápas tady a jsem ráda, že to bylo jen ve dvou setech a zase si tu po delší době zahraju osmifinále," uvedla Kvitová. "Věděla jsem, že musím hrát lépe, víc si pro to chodit, protože kdybych hrála jako v předchozích zápasech, tak už jedu domů. Proto jsem byla asi více donucená hrát svoji hru," prohlásila.

 

Vyšel jí vstup do zápasu. Ve druhé hře vzala Rumunce servis, sama nepřipustila při svém podání problémy a vedla 3:0. "Hlavně jsem si po brejku udržela podání, což bylo dobrý. To se mi tady mnohokrát nepovedlo," řekla Kvitová. V dalším průběhu setu už moc šancí při podání soupeřky nedostala. "Proto jsem byla ráda, že ta šance přišla a chytla jsem ji za pačesy," řekla svěřenkyně trenéra Davida Kotyzy.

 

Dvojnásobné wimbledonské vítězce nakonec jeden k brejk k zisku úvodního setu stačil. Hrála bez výkyvů, což dokládá statistika - vítězné údery jasně převýšily nevynucené chyby v poměru 12:5. "Lépe jsem servírovala, to mi pomáhalo, že jsem měla tlak a pomohla si pár body. Potom se hned lépe hraje," řekla.

 

I ve druhém setu pokračovala Kvitová v téměř bezchybné hře a nutila razantními údery k nepřesnostem soupeřku. "Po prvním setu do toho víc chodila a začala k tomu chybovat, a to nevadilo," řekla Kvitová. Druhý brejk v utkání se jí povedl čistou hrou na 3:2. Na nepříliš zaplněném hlavním kurtu Philippa Chatriera v úvodním utkání dne vydržela koncentrovaná a do konce zápasu už neztratila ani game.

 

O postup do čtvrtfinále bude Kvitová hrát v pondělí  s třiadvacátou nasazenou Timeou Bacsinszkou ze Švýcarska. Ta porazila Američanku Keysovou 6:4, 6:2.

 

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:00

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   15:00

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Barcelona

   15:15

   Truck Racing Magazine (5)

   15:35

   Off-road Maraton (4)

   16:00

   Rychlá kola (7)

   16:30

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   14:45

   Element (392)

   15:00

   Wimbledon 2019 - finále mixu

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   17:20

   DFB Pokal 2019

   17:50

   KITE LIFE (1)

Celý Program