Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Klub Basketball Brno končí své působení v Mattoni NBL

Basketball Brno nebude z ekonomických důvodů pokračovat v nejvyšší soutěži mužů.

 

Mužský celek Basketball Brno už nebude dál půsosbit v české nejvyšší soutěži Mattoni NBL. Jako důvody klub uvedl na svých oficiálních internetových stránkách chybějící finance a s tím související nezájem sponzorů. "Důvodem k tomuto kroku je celková ekonomická situace ve společnosti, nezájem významných regionálních sponzorů a zejména minimální podpora ze strany města Brna. Veškeré financování činnosti tak zůstalo převážně pouze na majitelích klubu," napsal na webu Milan Bezděk, tiskový mluvčí klubu Basketball Brno, který hrál Mattoni NBL od svého vzniku dvě sezony.

 

Odstoupení ze soutěže ale podle Bezděka neznamená, že by klub ukončil svou veškerou činnost. "Nadále se chceme zaměřit na výchovu a podporu talentované basketbalové mládeže s cílem ve střednědobém horizontu vrátit do Brna nejvyšší basketbalovou ligu," uvedl Bezděk.

 

Basketball Brno chtěl v Mattoni NBL navázat na tradici slavné Zbrojovky, později BVV a klubu A Plus OHL ŽS Brno, který zkrachoval v létě 2008. Vedení nově vzniklého oddílu odkoupilo licenci na nejvyšší soutěž z Liberce v roce 2009, ale mužstvu se nedařilo podle představ. Vloni obsadil Basketball Brno 11. pozici, kterou letos vylepšil o jedno místo, když se alespoň probojoval do předkola play-off.

 

Brno rozhodnutím majitelů basketbalového klubu příchází v krátkém časovém úseku o druhou účast sportovního klubu v nejvyšší soutěži. V sobotu sestoupili z Gambrinus ligy fotbalisté Zbrojovky, kteří o týden dříve nezvládli klíčový duel v Příbrami.

 

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:00 23:05

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: Boston Bruins - Philadelphia Flyers

   01:05

   NHL: Washington Capitals - Arizona Coyotes

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Arizona Coyotes

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   Grand Slam of Darts 2019

   00:00

   World Rookie Skateboard Finals & Swiss Epic

   00:30

   adidas Rockstars

   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Ottawa Senators

   09:00

   Grand Slam of Darts 2019

   11:30

   adidas Rockstars

Celý Program