Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

šoumen zůstal vážný

Hrál jsem pro tátu, řekl Djokovič. Kvůli jeho nemoci našel novou sílu

Novak Djokovič
Zdroj: isifa.com
Novak Djokovič
Témata:

Nebyl to možná tolik úspěšný rok, co se týče zisku grandslamových trofejí. Přesto Novak Djokovič bude mít letopočet 2012 asi zapsaný v paměti víc, než ten předchozí.

Djokovič letos musel víc, než kdykoli jindy dokazovat, že je tenisovým vládcem. Prohrál přitom několik významných bitev. Na French Open a US Open podlehl ve finále, ve Wimbledonu se dokonce do boje o titul ani neprokousal.
 

Travnaté dvorce All England Clubu mu nesedly, bez medaile zůstal i na olympiádě. Srbsko přitom na svého hrdinu sázelo, byl vlajkonošem výpravy, ale vysněné zlato nezískal.
 

Na konec sezóny se přichystal náramně. "Než turnaj začal, dostal jsem trofej jako hráč číslo 1 na konci roku. Nebylo jednoduché, hrát s tím břemenem. Ale to, že mi patří, jsem dokázal tímto triumfem,“ řekl Djokovič.
 

Srbský šoumen tentokrát vtipem tolik nesršel. Měl však o důvod víc, ukázat se světu. Dvousetovou, ale dvě a půl hodiny dlouhou bitvu s Federerem bojoval i pro svého těžce nemocného otce.

Srdjan Djokovič
Zdroj: isifa.com Srdjan Djokovič

 

„Tenhle rok nebyl jen o tenisu. Musel jsem čelit mnoha problémům mimo kurt. Právě na tomto turnaji, když můj otec bojuje svůj vlastní boj o život, jsem našel jinou, zvláštní sílu. Chtěl jsem hrát pro něj. To je jeden z důvodů, proč jsem do toho dal zrovna dnes opravdu všechno. Ten titul je pro něj,“ přiznal Djokovič.
 

S trofejí pro vítěze Turnaje mistrů tak Novak Djokovič co nejdříve vyrazí zpátky do Bělehradu, kde jeho otci Srdjan leží na jednotce intenzivní péče kvůli velkým problémům s dýcháním. Jeho stav už se ale lepší. „Chvílemi to vypadalo kriticky, ale už se to snad lepší,“ dodal nejlepší tenista světa. Pohár pro vítěze snad tátovi udělá radost.
 

ft TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   16:45

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   18:35

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   20:45

   RunTour – Brno

 • Nova Sport 2

  • 15:50 17:30

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   17:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   19:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   20:05

   Premier League Darts 2019

   23:30

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   01:35

   Ligue 1 Highlights (37)

Celý Program