Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.7. 2011 16:37

ON-LINE finále Wimbledonu: BÁJEČNÉ! KVITOVÁ JE VÍTĚZKOU WIMBLEDONU!

Témata:

PRÁVĚ TEĎ sledujeme v on-line reportáži boj Petry Kvitové ve finále Wimbledonu proti Rusce Marii Šarapovové. Skóre píšeme z pohledu Petry Kvitové.

6:4 KVITOVÁ SE ZAPISUJE DO HISTORIE JAKO VÍTĚZKA WIMBLEDONU. ŠARAPOVOVOU PORAZILA 2:0 NA SETY 6:3, 6:4. Sebevědomá Kvitová se na svou soupeřku vrhla od prvního fiftýnu a hraje agresivně. Češka se tak dostala do vedení 30:0 a poté i 40:0 a zápas končí stylově esem. PETRA KVITOVÁ JE VÍTĚZKOU WIMBLEDONU!

 

5:4 Šarapovová si svůj servis udržela. Šarapovová se nezvdává. Tvrdě servíruje a dostala se tak do vedení 30:0. Poté jí sice odešel první servis, ale i ten druhý Kvitová nezvládla vrátit na kurt. Jednoznačný gem pro ruskou tenistku.

 

5:3 KVITOVÁ SI UDRŽELA SERVIS A JE GEM OD TRIUMFU VE WIMBLEDONU. Od prvního fiftýnu bylo jasné, že Kvitová si prolomením podání své soupeřky věří mnohem více, jenže to popřela dvojchybou. Dašlí fiftýn šel za Ruskou, když Kvitvová poslala forehend dvacet centimetrů za základní čáru. Kvitová ale dobře zaservírovala a dostala se do vedení 40:30. Kvalitní servis - vyhozený return, zafungovalo i pro další fiftýn, který Kvitovou poslal do vedení 5:3.

 

4:3 Kvitová bere Šarapovové další servis. Obě tenistky teď hoří. Zdálo se, že Kvitvou položí prolomení jejího servisu, jenže problémy má spíš její soupeřka. Kvitová si vybojovala dva brejkboly a ten druhý proměňuje, když její soupeřka posílá míč mimo čáru. 

 

3:3 ŠARAPOVOVÁ BERE KVITOVÉ SERVIS. Fiftýny se přelévaly z jedné strany na druhou až obě tenistky dosáhly stavu 30:30. Poté ale Kvitová opět zabrala a přesným úderem do rohu nedala soupeřce šanci. Ta se ale nevzdala a míčem až na základní čáru donutila češkou tenistku k chybě. Poté Kvitová zachybovala znova a nabídla soupeřce brejk. Ten naštěstí Rusce byl k ničem. Jenž špatný nabíhaný volej Kvitové nabízí Rusce další šanci a tu Šarapovvoá využívá.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

3:2 KVITOVÁ BERE RUSCE SERVIS A PŘIBLIŽUJE SE CELKOVÉ VÝHŘE. Vyrovnaná hra celý gem. Za stavu 30:30 přišel tvrdý servis ruské tenistky a hned po tom další, ale Petra utekla z lopaty a vybojovala shodu. Ze shody výhoda a brejbol pro českou tenisovou jedničku. Kvitová zkusila brejk urvat hned po servisu, ale rizikovým úderem trefila síť. Poté tahala ve výměně za kratší konec, ale stav hry dospěl do stavu 40:40. Bojovalo se o každý fiftým, Kvitová dvakrát utekla z výhody své soupeřky a sama si agresivní hrou vybojovala brejkbol! Druhé podání Rusky Kvitová zabila jako hřebík do rakve a ujímá se vedení 3:2.

 

2:2 ŠARAPOVOVÁ VZALA KVITOVÉ SERVIS. Nejdříve dobré podání, ale poté třetí dvojchyba české hráčky v dnešním zápase. Petra ale ve výměnách je dnes prostě lepší. Hlavně její bekhend ale dělá soupeřce problémy. Jenže Kvitová zkazila lehký forehand a nabídla Šarapovové brejkbol. Petra neskutečně zkazila jasný smeč na síti, který poslala přímo na svou soupeřku, která ji přelobovala a vzala jí servis.

 

1:2 Šarpovová snižuje na 1:2. Velmi dobré podání a velká úspěšnost prvního servisu - to byl recept pro Rusku, jak vyhrát třetí hru druhého setu bez ztráty jediného fiftýnu.

 

0:2 Kvitová pokračuje v dominanci. Rusku honí po kurtu ze strany na stranu, k tomu přidala světový half-volej ze základní čáry a dostala se do vedení 40:15. Pak ale Ruska solidně trefila úder a hned potom přichází první dvojchyba od české tenistky. Tu ale Češka napravuje tvrdým servisem, a poté přidává ještě jeden a ujímá se vedení 2:0.

 

0:1 Šarapovová prohrála svůj servis. Na kurt v začátku druhé sady ukázala trochu jiná Maria Šarapovová. Zdá se, že Ruska už není tak nervózní a zpřesnila údery. Kvitová ale hraje stále době a precizním křížným úderem forehandem srovnala krok na 30:30. Poté Šarapovová zase znervózněla a předvedla další dvojchybu! Kvitová poté famózním úderem přímo na čáru prolamuje Rusce servis a vyhrává druhý gem.

 

15:52 Petra Kvitová byla v prvním setu jasně lepší. Podaří se jí vyhrát i druhý set a tak i celý zápas? První bude podávat ruská tenistka.

 

6:3 BÁJEČNÉ, SKVĚLÉ , SENZAČNÍ! KVITOVÁ VYHRÁVÁ PRVNÍ SET A VE FINÁLE WIMBLEDONU VEDE 1:0. Poslední hru první sady Češka urvala jistým servisem a dobrými returny, které donutily Rusku k chybám. Kvitová set dokonce vyhrála čistou hrou!

 

5:3 Šarapovová s obtížemi drží servis. Šarapovová začíná hru opět dvojchybou, která je třetí v řadě. Petra by Rusku měla nechat více hrát, ta je totiž psychicky nalomená a jistě by kazila. Petra ale chce rozhodovat a to ji stojí cenné body. Pak se ale Češka umírnila a srovnala krok na 30:30. Šarapovová ji ale rozběhala a dostala se do vedení, Češka ji ale gem nenechala, ale Šarapovová se dostala do výhody. Kvitová ji ale opět uzemnila a nakonec urvala brejkbol pro sebe. Ten zároveň znamenal setbol. Jenže Šarapovová odpovídá esem, nechce set pustit. Nakonec jej ani nepouští.

 

5:2 KVITOVÁ JE JEDNU HRU O ZISKU PRVNÍHO SETU. Petra teď na kurtu doslova dominuje. Ruska je zcela rozhozená a Kvitová ukazuje proč je v top 10. Povedl se jí i nádherný smeč a poté tvrdý servis ven z dvorce. Skóre? 40:15 a poté další servis, který po úderů Šarapovové končí v síti.

 

4:2 KVITOVÁ RUSCE PROLOMILA PODÁNÍ! Petra Kvitová je trpělivá i v dlouhých výměnách od základní čáry a tak ohrožuje Rusku při jejím servisu. To znamenalo stav 30:30 a blížící se šance na brejk. Rusce totiž zatím nevychází první servis, což potvrdila v následujícím fiftýnu. Ten darovala Kvitové dvojchybou, která znamenala cenný brejkbal. Ten Kvitová proměňuje, ale ne vlastni vinnou. Ruska totiž udělala další dvojchybu.

 

3:2 Kvitová bez problémů uhájila servis. Další vyrovnaná hra, ve které rozhodovaly drobnosti. Kvitová má zatím štěstí v tom, že Šarapovová často kazí i docela jednoduché údery. Češka se tak dostala do vedení 40:15 a mohlo rozhodnout. Forehand s topspinem ale nenašel kurt a Šarapovová se dostala na dostřel. Krásný tvrdý servis ale znamenal výhru české tenistky v páté hře prvního setu.

 

2:2 Šarapovová s problémy hájí svůj servis. Kvitová se začíná dostábvat do hlavy své soupeřky. Ta kazí první servisy a nechává Petru diktovat tempo hry. Češka ale také dokáže zkazit jednoduchý return a proto se obě hráčky dostaly do stavu 30:30. Pak pomohlo ruské hráčce "prasátko" a dotáhla game do zdárného konce.

 

2:1 Kvitová se dostala do vedení. Kvitové se začíná dařit servis. Oproti prvnímu gemu si Češka více věří, dovolila si dokonce slicovaný úder. Naše tenistka se tak dostala do vedení 40:15 a v následující výměně měla šanci hru ukončit, neboť její bekhend vyhnal Rusku z kurtu, jenže zkažený volej znamené stav 40:30 a posléze vítězný return Šarapovové, který rezultuje ve shodu. Poté se strhl velký boj o každý fiftýn, který nakonec vyhrála česká tenistka.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

1:1 Kvitová bere servis soupeřce a srovnává krok. Krásná první výměna. Obě ženy předvádějí vysokooktanový tenis. Kvitová returnuje Šarapovové první podání jako nic, Kvitová se dostala do vedení 30:0. Šarapovová opět kazí a Češka má tři brejkbaly. První šance končí daleko v autu, ale druhou už Kvitová proměňuje. Češka tak bere své soupeřce servis.

 

0:1 Kvitová prohrává své první podání. Kvitová opět začala nervózně, ono podávart první v takovém zápase není jednoduché, a zkazila hned první dva první servisy. Poté se nepodařil return, což znamenalo stav 0:30. Pak Češka zabojovala a povedl se jí i volej na síti a srovnala krok. Jenže Šarapovová umisťuje skvěle údery a Kvitovou prohnala a zajistila si první brejk, který proměnila.

 

15:10 ZAČÍNÁME! PRVNÍ SERVÍRUJE PETRA KVITOVÁ!

 

15:08 Obě tenistky jsou už pomalu "rozpinkané". Tenisové drama začne za malou chvíli. Jak to tipujete? Napište nám do diskuze!

 

15:02 Za potlesku nabitých tribun obě hráčky nastupují na centrální dvorec.

 

15:00 Dámy a pánové vítáme vás u on-line reportáže ze dne, který by mohl být historickým pro český tenis. Na dvorec v All England Clubu nastoupí Petra Kvitová, která se ve finálové bitvě střetne s Marií Šapovovou. Podaří se české tenistce přetavit výbornou formu v životní úspěch?

 

Wimbledon. Tenisový turnaj turnajů. Ten, kdo ho jednou vyhraje, navždy si koupí vstupenku do společnosti nejlepších tenistů světa. Wimbledon je exkluzivní klub jen pro zvané a česká tenistka Petra Kvitová klepe na jeho dveře. Jeden vyhraný zápas a ty dveře se otevřou a ona navždy vstoupí do historie.

 

O to samé se ale v All England Clubu pokusí Maria Šarapovová. Ruská siréna se po vleklém zranění vrátila na kurty a je hodně hladová po úspěchu. "Petra hraje velmi dobře na trávě. Prokázala to loni, kdy se dostala do semifinále. Hraje také levačkou, což je na trávě hodně ošidné, ale Wimbledon chci vyhrát já," vyhlašuje do světa Šarapovová, která je mírnou favoritkou sobotního duelu.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Petr Kvitová ale svým fanouškům silibue, že na kurtu nechá vše a s trofejí odjede domů ona. "Určitě nepůjdu na kurt s tím, že prohraju. To ne," prohlásila. "Půjdu se tam s tím porvat. Šarapovová hraje dobře a má zkušenosti a sedí jí to, ale uvidíme," říká Kvitová.

 

 

Ta se s Šarapovovou utkala jen loni v Memphisu, kde byla úspěšnější Ruska. Hrálo se ale na betonu, tráva by spíše měla sedět Kvitové. Když Kvitová s Šarapovovou prohrála, byla 66. v žebříčku WTA a v současné době je osmá. Jen dvě příčky za „sibiřskou sirénou“. Letos má navíc Češka lepší sezonu, je na vzestupu a druhý rok za sebou dokazuje, že wimbledonská tráva začíná být jejím domovem.

 

Potvrdí to i dnes a dosáhne na tenisovou nesmrtelnost?

hrc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 01:35

   Natural Track Luge - World Championship

   01:35

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

 • Nova Sport 2

  • 00:45 01:15

   Major League Soccer Highlights (8)

   01:15

   Premier League Darts 2019

   09:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   10:40

   UFC Unleashed (3)

   11:25

   UFC Now (12)

   12:15

   Truck Racing Magazine (2)

Celý Program