Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

GALERIE finále davis cupu

Srbsko - ČR 1:1. Štěpánek trápil Djokoviče, Berdych splnil roli favorita

Tomáš Berdych
Zdroj: isifa.com
Témata:

Tomáš Berdych splnil roli favorita, porazil Dušana Lajoviče 6:3, 6:4, 6:3 a získal první bod obhájců titulu ve finále Davisova poháru. Češi tak hrají v Bělehradu se Srbskem po pátečních dvouhrách podle očekávání 1:1. V úvodní dvouhře podlehl Radek Štěpánek světové dvojce Novaku Djokovičovi 5:7, 1:6 a 4:6 za dvě hodiny a deset minut.

Do důležité sobotní čtyřhry na české straně nastoupí Štěpánek s Berdychem, pár, který má daviscupovou bilanci 13:1. Jedinou porážku v soutěži jim ve finále v roce 2009 uštědřili Španělé. Srbové nahlásili Nenada Zimonjiče s Iljou Bozoljacem, je ale možné, že jednoho z nich nahradí Djokovič.

 

112

GALERIE: První den finále finále Davis Cupu

Zdroj: isifa.com

Radek Štěpánek - Novak Djokovič (finále Davis Cupu) - 5

Hodnocení:

 

Štěpánek dokázal potrápit Djokoviče především v prvním a ve třetím setu, se svým výkonem mohl být spokojený. "To bych byl, kdybych získal bod. Měl jsem proti sobě soupeře s jednou z nejlepších obran na světě. Snažil jsem se diktovat tempo hry, dostávat ho do složitých situací, ale on se z nich dostával. V prvním a třetím setu jsem mu dost zatápěl, urvat bod se nepovedlo, ale byl to skvělý tenis," řekl Štěpánek.

 

"Vím, že Radek je bojovník, který nejlepší výkony předvádí právě v Davis Cupu. Mnoho lidí Radka podceňovalo, já ne. Radkova úroveň hry byla vysoká, měnil rytmus hry, což jsem čekal, hrál mi dlouhé míče do bekhendu, kdykoli to šlo, šel na síť. Byla to dobrá taktika - dostával mne pod tlak," ocenil českého soupeře Djokovič.

 

 

Berdych proti Lajovičovi (117. hráč ATP), náhradníkovi za zraněného Tipsareviče, odvedl, co potřeboval. Mohl se opřít o podání a soupeři za celé utkání nepovolil ani jeden brejkbol. Od zadní čáry hrál suverénně a místy si došel pro bod na síť. Zápas Berdych ukončil při druhém mečbolu po necelých dvou hodinách hry.

 

"Soupeř byl velice nepříjemný a neměl před domácím publikem co ztratit, zvláště když vedli 1:0. Jsem rád, že se mi ten zápas povedlo zvládnout, protože tyhle zápasy jsou spíš o mentální než fyzické stránce," řekl Berdych.

 

 

V hledišti duel sledoval vítěz "salátové mísy" z roku 1980 Tomáš Šmíd, rodiče obou českých hvězd Štěpánka a Berdycha, ale také dvojnásobný bronzový judista z mistrovství světa Lukáš Krpálek, přítel dcery tenisového šéfa Ivo Kaderky.

 

 

Finále tenisového Davisova poháru v Bělehradu:
Srbsko - ČR 1:1 po prvním dnu

 

Djokovič - Štěpánek 7:5, 6:1, 6:4
Berdych - Lajovič 6:3, 6:4, 6:3
 

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   14:25

   RunTour – Brno

   14:40

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

Celý Program