Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 31.3. 2015 10:33
Miami Open

Ferrer byl nad síly Rosola, Plíšková postoupila do čtvrtfinále

Lukáš Rosol
Zdroj: isifa.com

V pavouku mužské dvouhry na turnaji v Miami zbyl už jen Tomáš Berdych. Druhý český zástupce Lukáš Rosol totiž ve 3. kole nestačil na nasazenou sedmičku Davida Ferrera. Mezi ženami naopak Karolína Plíšková prošla už mezi nejlepších osm. O postup do čtvrtfinále bude dnes bojovat i Tomáš Berdych

Lukáš Rosol sice favorizovaného soupeře zaskočil už v první hře, kdy se dostal k dvěma brejkbolům, ani jeden z nich však nedokázal využít. Španěl si své podání uhájil a stejně se oběma tenistům dařilo i v následujících hrách.

 

Hned v té třetí měl ale dvojici možností získat soupeřovo podání pro změnu Ferrer, ani on však nebyl úspěšný. První sada se nakonec lámala za stavu 3:2 pro soupeře českého tenisty. Rosol na servisu neuspěl, Ferrer následně brejk potvrdil a vypracoval si tříbodový odstup.

 

Devětadvacetiletý Čech však ještě dokázal zabojovat. Čistou hrou snížil na 3:5, což mu dodalo sebevědomí a v dalším gemu si dokázal ztracený servis vzít zpět. Při vlastním podání ale opět chyboval a věnoval Ferrerovi první sadu.

 

Druhé dějství se obešlo bez brejkbolů až do dvanácté hry. V ní oba tenisté předvedli velkou bitvu, kterou pro sebe po pěti shodách nakonec získal David Ferrer a tím vyhrál i celý zápas.

 

V mužské dvouhře tak zbyl už pouze Tomáš Berdych, jehož osmifinálové utkání proti Gaelu Monfilsovi můžete sledovat dnes od 17:00 na programu NOVA Sport a VOYO.

 

Kromě Berdycha se v Miami daří i Karolíně Plíškové. Třiadvacetiletá tenistka je po vítězství 6:3, 6:2 nad Ruskou Gavrilovovou, která v USA startovala na divokou kartu, už ve čtvrtfinále, kde ji čeká německá hráčka Andrea Petkovičová.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   12:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   13:25

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   10:45

   Ligue 1 Preview (33)

   11:15

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   12:55

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   14:55

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program