Federer na trávě padl, titul v Halle slaví Hewitt

Vítězem mužského tenisového turnaje Gerry Weber Open, který se hrál na trávě v německém Halle, se stal Lleyton Hewitt.

Australský tenista si po vítězství nad světovou dvojkou Rogerem Federerem ze Švýcarska připsal na své konto již 28. titul na okruhu ATP, naposledy však triumfoval v dubnu 2009.

Federer s Hewittem spolu sehráli již 25. vzájemný zápas. Švýcar potvrzoval roli roli favorita jen v prvním setu, kterou získal poměrem 6:3, když využil jeden ze tří nabízených brejkbolů. Ve druhém setu šel Australan do vedení 2:0, Federer ale na jeho nástup ihned zareagoval, ale zkrácená hra se stala velmi jistě kořistí Hewitta.

Třetí set měl podobný průběh. Hewitt šel do vedení a Federer jed dotahoval skore. Australský tenista ale zvládl i kritický moment za stavu 5:4, kdy se dvojchybou připravil o mečbol a nabídl dokonce Federerovi brejk. Po dvou hodinách a 21 minutách ale nakonec přesto oslavil své osmé vítězství nad Federerem ve vzájemných utkáních.

Hewitt byl ve finále turnaje okruhu ATP po dlouhých čtrnácti měsících, první turnaj na jeho oblíbené trávě mu ale vyšel. Stejně tak se ve velmi dobrém světle prezentoval i Federer, který bude chtít opět zaútočit na primát ve Wimbledonu.

Turnaj v německém Halle zakončí finále čtyřhry, kde bojuje společně se Slovákem Filipem Poláškem i český tenista Martin Damm. Jejich soupeři budou Serhij Stachovskij z Ukrajiny a Michail Južnyj z Ruska.

Gerry Weber Open, tenisový turnaj ATP v Halle (750 000 eur, tráva)
Dvouhra - finále: Hewitt (8-Aust.) - Federer (1-Švýc.) 3:6, 7:6(4), 6:4.