Federer: Murray French Open nevyhraje

Téma:

Švýcarský tenisový gentleman utekl hrobníkovi z lopaty, když v pěti setech porazil Tommyho Haase. Teď už se dívá dopředu.

Fanouškům Rogera Federera se v pondělí málem zastavilo srdce. A to pro ně víkend vypadal skvěle, když v neděli překvapivě vypadl největší kandidát na pařížský titul Rafael Nadal. A to hrálo do karet právě švýcarskému fenoménovi, kterému ubyl nejhlavnější konkurent v boji o celkový triumf na turnaji.Federer: Nadalovo vyřazení mě neovlivnilo


Ale Federer jako by se zalekl a do pondělního zápasu s Tommy Haasem z Německa vkročil levou nohou. Světová dvojka prohrála první dva sety v poměru 6:7 a 5:7 a byla blizoučko senzačnímu vyřazení. Ale Roger nechal na kurtu vše a dokázal ve strhujícím tempu vyhrát zbývající tři sety. "Jsem připravený na každou situaci, která může nastat. Takže Nadalovo vyřazení mě nijak neovlivnilo. V zápase jsem se soustředil jen na své údery,“ tvrdil přesto Federer.Nyní se střetne s antukovým specialistou a miláčkem domácích tribun Gaëlem Monfilsem a pokud ho porazí, bude na něj v semifinále čekat pravděpodobně mladík Del Potro.


Ale novináři v Paříži již tuší, že se rýsuje finále Murray – Federer. A právě na britského mladíka se novináři Federera zeptali. "Jasně, že Murray má šanci na finále, ale zároveň si myslím, že není nutné odepisovat Davyděnka. Murray se do finále nedostane,“ myslí si bývalá světová jednička. "Davyděnka všichni zatracují, přitom je to skvělý hráč a má velkou šanci postoupit dál,“ dodal Federer.


Na Murrayho teď čeká Čilan Gonzales, se kterým poslední zápas prohrál. Ale to bylo v roce 2006. "Myslím si, že když budu hrát dobře, tak mohu porazit každého. Hraji lépe než na začátku týdne, ale to teď musím, protože turnaj je čím dál tím těžší,“ uvědomuje si Murray.

hrc TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Magazín Evropské ligy (18)

   17:20 17:50
   17:50

   NHL News

   18:05

   NHL: Boston Bruins - Philadelphia Flyers

   19:50

   Běhej lesy - Brdy

   20:00

   Kayaking Kerala - Part 2

   20:35

   NHL: Calgary Flames - Winnipeg Jets

 • Nova Sport 2

  • NBA: Boston Celtics - Portland Trail Blazers

   17:05 19:10
   19:10

   Basketbal: Jimmy Butler - NEJ akce 2015 - 2020

   19:35

   NBA: Miami Heat - Toronto Raptors

   22:05

   UFC Reloaded (48)

   22:50

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   00:50

   UFC Reloaded (45)

Celý program