Federer byl po setkání s Maradonou v sedmém nebi

Téma:

Mezi lidmi, kteří se letos setkali se švýcarským tenistou Rogerem Federerem, nechyběla například britská královna Elizabeth nebo britský premiér David Cameron. V sedmém nebi se ale jeden z nejlepších hráčů světa ocitl až poté, co sevřel "Boží ruku" Diega Maradony.

Argentinský fotbalista Diego Maradona, jenž ve čtvrtfinále mistrovství světa v roce 1986 vsítil první gól do sítě Anglie velmi kontroverzním způsobem, který později označil za "Boží ruku", se letos stal věrným návštěvníkem tenisového Turnaje mistrů v Londýně.
 

Nechyběl ani na úterním zápase, v němž Federer deklasoval Skota Andyho Murrayho 6:4 a 6:2, a po duelu šel šestnáctinásobného grandslamového vítěze pozdravit. Těžko říci, kdo měl ze setkání dvou legend svých sportů větší radost.
 

"Ano, setkali jsme se. Všechno proběhlo v naprostém pořádku," smál se Federer, kterému během letošního Wimbledonu gratulovala například královna Elizabeth. "Jsem velkým fotbalovým fanouškem, proto bylo pro mě nesmírným potěšením se s Maradonou setkat. Slyšel jsem, že fandí tenisu, že jsem jeho oblíbený hráč. Myslím, že byl ještě nadšenější než já, a to jsem byl nesmírně potěšený," přiznal.
 

Maradona se možná stane maskotem tří nejlepších tenistů světa, kteří zatím letos na Turnaji mistrů neprohráli. U vchodu do šaten O2 Areny si totiž krátce pohovořil i se světovou jedničkou Rafaelem Nadalem ze Španělska a nechyběl ani na prvním zápase světové trojky Novaka Djokoviče ze Srbska.
 

"Když se během prvního setu objevil v hledišti, ptal jsem se, jestli teď mohu začít hrát nohama nebo rukama," žertoval Djokovič, který doufá, že si s bývalým hráčem Boky Juniors a Neapole zahraje pár výměn v rámci tréninku.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   14:45 15:00
   15:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Sporting Kansas City

   16:50

   Monster Energy Supercross Geneva

   17:20

   Magazín Evropské ligy (18)

   17:50

   NHL News

   18:05

   NHL: Boston Bruins - Philadelphia Flyers

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Clippers - New Orleans Pelicans

   13:00 15:00
   15:00

   NHL: Boston Bruins - Philadelphia Flyers

   16:45

   RunTour - České Budějovice

   16:55

   Nova Cup - Teplice nad Metují

   17:05

   NBA: Boston Celtics - Portland Trail Blazers

   19:10

   Basketbal: Jimmy Butler - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program