Aktualizováno 28.1. 2012 21:24

Djokovič vs. Nadal aneb tenisový svět se těší na finále snů

Velké finále prvních dvou nasazených hráčů a posledních dvou jedniček žebříčku ATP slibuje nedělní souboj Srba Novaka Djokoviče se Španělem Rafaelem Nadalem ve finále Australian Open 2012. Od chvíle, kdy tihle dva uzmuli tenisový trůn Rogeru Federerovi, sbírají nejcennější tenisové vavříny.

Srb Djokovič se jako světová jednička a suverén loňské sezony připravuje na své třetí finále Australian Open, přičemž obě předchozí v letech 2008 (s Jo-Wilfriedem Tsongou) a loni (s Andy Murraym) vyhrál.

Do finále vak vstupuje po téměř pětihodinovém pátečním semifinálovém maratonu s Andym Murraym. Rafael Nadal mohl fyzicky náročný duel sledovat v televizi, protože on už semifinále s Rogerem Federerem odehrál ve čtvrtek. Měl tedy před finále jeden den odpočinku navíc.

Že by měl Nadal fyzicky navrch? Nevěřte tomu. Vždyť Djokovič vypadá na umření i v zápasech, ve kterých jasně vede, ale většinou se na konci utkání může radovat z vítězství. Vždyť od konce roku 2010, kdy byl ve finále US Open a vyhrál se srbskými spoluhráči Davisův pohár, začal svou neuvěřitelnou loňskou sezonu.

Anketa

Kdo podle vás vyhraje Australian Open?

Hlasovalo 143 lidí.

Kromě Roland Garros zvítězil na všech třech ostatních grandslamových turnajích. Stal se světovou jedničkou a loni nad Nadalem vyhrál všech šest zápasů. Všechny se mezi světovou jedničkou a dvojkou odehrály ve finále turnajů.

"Není asi žádných pochyb o tom, že to bude zase fyzický zápas. Udělám vše pro to, abych se co nejlépe zregeneroval," sliboval Novak Djokovič po vítězném semifinále. "To pro mě bude klíčové, abych mohl hrát svou hru. Protože Rafa je na tom fyzicky excelentně," všiml si Djokovič v zápasech Nadala proti Berdychovi a Federerovi. "Ale oba ten titul chceme hrozně moc, bude to velký boj," má jasno.

Nadalovi vyhovuje, že je ve finále v pozici mírného outsidera. Ze 14 grandslamových finále jich deset dokázal vyhrát, což je skvělá vizitka. A také Djokovič se musí mít na pozoru. "Novak je favoritem, je světovou jedničkou a porazil mě v posledních šesti zápasech. Já jsem rád, že jsem ve finále," snaží se oprostit od tlaku Nadal. "Turnaj mi zatím vychází a budu bojovat o každý balonek," dodává.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Djokovič se po Wimbledonu a US Open bude snažit o třetí grandslamový titul v řadě. To v otevřené éře tenisu od roku 1968 dokázali jen Australan Rod Laver, Američan Pete Sampras, Švýcar Roger Federer a Španěl Rafael Nadal. Nedělní zápas tedy skýtá další souboj současných tenisových titánů.