Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Djokovič po smrti dědečka: Už se zase soustředím na tenis

Témata:

Srbský tenista Novak Djokovič se po úmrtí dědečka už zase dokáže koncentrovat na tenisové zápasy. Řekl to novinářům před turnajem v Madridu, kde obhajuje loňský titul.

Novak Djokovič si po turnaji v Monte Carlu, kde ho zastihla smutná zpráva o smrti dědečka a kde o tři dny později prohrál ve finále s Rafaelem Nadalem, dal dvoutýdenní pauzu. Mimochodem vynechal domácí Serbia Open v rodném Bělehradě. „Neměl jsem žádnou emocionální energii a musel jsem si odpočinout,“ vysvětlil.
 

„Měl jsem čas na zformování a připravení se na to, co mě čeká. Vynechal jsem domácí turnaj kvůli okolnostem, ve kterých jsem se ocitl,“ řekl Novak Djokovič novinářům v Madridu.
 

"Nebyl ještě pravý čas, abych hrál na dalším turnaji. Nebyl jsem emocionálně připraven, ale teď už se cítím dobře, trénoval jsem a pomohlo mi to,“ doplnil. Všechny špičkové tenisty čeká zhuštěný program s několika vrcholy. „Teď je Madrid, pak Řím, Roland Garros, Wimbledon a olympijské hry. Hodně vrcholných turnajů v krátkém časovém úseku,“ uvedl Djokovič.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Djokovič byl stejně jako všichni hráči dotazován na modrou madridskou antuku. „Podle mého názoru jsou tam proti té červené jisté rozdíly,“ snažil se být diplomatický Djokovič. „Můžeme o tom hodně mluvit, ale už nezměníme, že na ní hrajeme. Jedinou nepříjemností ze strany nás hráčů je fakt, že to bylo rozhodnutí bez hráčského souhlasu. Myslím, že by ATP měla lépe reprezentovat práva hráčů. Zatím je dohoda o modré antuce na rok, uvidíme, jak to bude po letošním turnaji,“ dodal.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   14:25

   RunTour – Brno

   14:40

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

Celý Program