po agassim má další skalp!

Djokovič padl! Veterán Haas překonal rekord, o kterém netušil

Tommy Haas a Novak Djokovič
Zdroj: isifa.com
Tommy Haas a Novak Djokovič
Téma:

Novak Djokovič prohrál! Nejlepší hráč světa podlehl Tommy Haasovi ve dvou setech. Německý tenista se stal vůbec nejstarším hráčem, který porazil světovou jedničku!

Novak Djokovic se musel uklonit. Tommy Haas předvedl možná životní výkon a srbskému fenoménovi povolil jen šest gamů.


"Blahopřeji mu! Zvládl to velmi dobře takticky, celou dobu dobře podával a skvěle se pohyboval po kurtu. Byl prostě lepší,“ přiznal Novak Djokovič.


V Miami sice dvakrát triumfoval, letos se ale loučil už v osmifinále, i když cestou turnajem porazil Lukáše Rosola a povolil mu jen jeden jediný bod.


"Rozhodně jsem doufal, že to otočím. Bojoval jsem a snažil se celou cestu až do posledního míčku. Jenže jsou dny, kdy vám to nejde. Chtěl jsem se vrátit do třetí sady, ale nepovedlo se mi to,“ dodal Djokovič. Jenže nutno říct, že Djokovič hrál nezvykle špatně. Vyrobil 30 nevynucených chyb.


ČTETE TAKÉ


Srbský tenista tak má aspoň pár dnů k dobru před přípravou na daviscupový duel s USA. Jen se musí přesunout z floridského Miami do Idaha.


Haas má na svém kontě už druhý skalp světové jedničky. Ten první ale získal před dlouhými 14 lety, kdy v Mnichově porazil Andre Agassiho.


„Dneska jsem měl dobrý plán, který vyšel. Pokud mohu říct, tak mi asi i přály podmínky. Foukal vítr a nerozhodilo mě to,“ říkal po zápase.


Vypadal klidně, i když porazil hráče číslo 1. Přitom ještě loni zvažoval, jestli má hrát dál. Trápila ho zranění a po svatbě s herečkou Sarah Fosterovou a narození dcery Valentiny se chtěl usadit. Plány ale nakonec přehodnotil.


„Někdy loni v dubnu jsem si řekl, že pokud budu trénovat, tak bych to mohlo být dobré. Vypadá to, že mé tělo to snáší dobře. Naštěstí jsem ten, který rád pracuje a tak jsem se dostal do dobré kondice,“
směje se Tommy Haas. Ve svých 35 letech je stále mezi nejlepšími 20 hráči světa.
 

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Monster Energy Supercross Geneva

   16:50 17:20
   17:20

   Magazín Evropské ligy (18)

   17:50

   NHL News

   18:05

   NHL: Boston Bruins - Philadelphia Flyers

   19:50

   Běhej lesy - Brdy

   20:00

   Kayaking Kerala - Part 2

 • Nova Sport 2

  • Nova Cup - Teplice nad Metují

   16:55 17:05
   17:05

   NBA: Boston Celtics - Portland Trail Blazers

   19:10

   Basketbal: Jimmy Butler - NEJ akce 2015 - 2020

   19:35

   NBA: Miami Heat - Toronto Raptors

   22:05

   UFC Reloaded (48)

   22:50

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

Celý program