potvrdil, kdo je jednička

Djokovič ovládl Turnaj mistrů, ve finále zničil Federera

novak djokovič
Zdroj: isifa.com

Světová tenisová jednička Novak Djokovič ze Srbska slaví jedinečný triumf na závěr sezony. V Turnaji mistrů neztratil ani set a ve finále zdolal šestinásobného vítěze Rogera Federera ve dvou setech.

Švýcar Roger Ferederer se dalšího vítězství nedočkal, přestože v každém finálovém setu měl zpočátku navrch. Djokovič ale vždy skóre dotáhl a dokázal dovést set do vítězného konce.

Světovou dvojku a šestinásobného šampiona tohoto podniku Rogera Federera ze Švýcarska přehrál 7:6, 7:5.

UTKÁNÍ JSME SLEDOVALI ZDE

Djokovič vstoupil do utkání ospale a prohrával už 0:3. Pak se ale vzpamatoval a sadu dovedl do tiebreaku, který získal poměrem 8:6. Ani vstup do druhého setu nebyl slavný. Federer sebral soupeři servís už v první hře, výhodu ale neudržel, i když za stavu 5:4 podával na vítězsví v setu. Djokovič si pak ve 12. gemu vytvořil gamebal, a ten po nádherné výměně proměnil

Finále čtyřhry ovládli španělští tenisté Marcel Granollers a Marc Lopez, kteří porazili indický pár Rohan Bopanna, Maheš Bhúpáthí 7:5, 3:6, 10:3.

Turnaj mistrů
Dvouhra – finále: Djokovič (1-Srb.) – Federer (2-Švýc.) 7:6 (8:6), 7:5.
Čtyřhra – finále: Granollers, Lopez (Šp.) – Bopanna, Bhúpáthí (Ind) 7:5, 3:6, 10:3.