GIGANTI POSTUPUJÍ

Djokovič odvrátil čtyři mečboly, Federer otočil zápas z 0:2 na sety

Djokovič
Zdroj: isifa.com

Čtyři mečboly domácího Jo-Wilfrieda Tsongy musel ve čtvrtém setu čtvrtfinále odvracet Novak Djokovič, nakonec se mu to povedlo a zahraje si semifinále proti Rogeru Federerovi, který otočil zápas s Del Potrem.

Bývalá světová jednička Roger Federer prohrával s Argentincem Juanem Martínem del Potrem ve čtvrtfinále už 0:2 na sety, ale nakonec zápas otočil a postoupil do semifinále. První set byl ze strany Federera nepovedený, ve druhém už se zlepšil a smolně přišel o druhý v tiebreaku. Poté ale lehce získal třetí sadu a tam se zápas zlomil. Od té chvíle švýcarský tenista na kurtu dominoval a zaslouženě postoupil.

Ještě více namále měl aktuální tenisový král Novak Djokovič. Ten ve čtvrtém setu nabídl Tsongovi čtyři mečboly, ale v klíčových situacích předvedl fantastické údery, dotáhl set do tie-brejku, který nakonec vyhrál a šlo se do rozhodujícího pátého setu. V něm už si Djokovič počínal suverénně, vyhrál jej 6:1 a je v semifinále.

Australanka Samantha Stosurová porazila ve dvou setech Slovenku Dominiku Cibulkovou 6:4, 6:1, finalistka turnaje z roku 2010 a vítězka loňského US Open tak postoupila do semifinále. Slovenská tenistka Dominika Cibulková svou semifinálovou účast z roku 2009 nezopakuje, proti silově hrající Australance neměla moc šancí na úspěch.

Soupeřkou Stosurové v semifinále bude Italka Sara Erraniová, která ve čtvrtfinále ve dvou setech přehrála Němku Angelique Kerberovou.

Roland Garros (FRANCIE, Paříž, antuka, dotace 18 718 000 euro)

MUŽI
Dvouhra - čtvrtfinále: Djokovič (1-Srb.) - Tsonga (5-Fr.) 6:1, 5:7, 5:7, 7:6(6), 6:1, Federer (3-Švýc.) - Del Potro (9-Arg.) 3:6, 6:7(4), 6:2, 6:0, 6:3.

Čtyřhra - čtvrtfinále: B. Bryan, M. Bryan (2-USA) – Marach, Zeballos (Rak./Arg.) 6:1, 4:6, 6:4.

ŽENY
Dvouhra - čtvrtfinále: Stosurová (6-Aust.) – Cibulková (15-Sloven.) 6:4, 6:1, Erraniová (21-It.) - Kerberová (10-Něm.) 6:3, 7:6(2).

Čtyřhra - čtvrtfinále: Kirilenková, Petrovová (7-Rus.) - Kingová, Švedovová (3-USA/Kaz.) 6:3, 6:4.

MIX
Čtvrtfinále: Vesninová, Paes (5-Rus./Indie) - Huberová, Mirnyj (1-USA/Běl.) 4:6, 7:5, 10:5, Voskobojevová, Bracciali (Kaz./It.) - Llagosteraová Vivesová, Marach (Šp./Rak.) 6:1, 6:2.