kdo vyhraje?

Hvězdné finále Turnaje mistrů! Djokovič vyzve obhájce Federera

Novak Djokovič
Zdroj: isifa.com

Novak Djokovič si podruhé v kariéře zahraje finále Turnaje mistrů. Semifinálový duel s Juanem Martinem del Potrem vyhrál po setech 4:6, 6:4 a 6:2. O celkové prvenství se utká s obhájcem trofeje Rogerem Federerem.

Djokovič sice v roce 2008 Turnaj mistrů vyhrál, ale jinak se mu na posledním turnaji sezony nikdy příliš nedařilo. Po vítězství nad Del Potrem se probojoval do finále teprve podruhé v kariéře.

Postup to však nebyl jednoduchý. Del Potro hrál v prvním setu velmi přesně a zaslouženě se také ujal vedení.

Srbský tenista ale od druhého setu přestal chybovat a postupně převzal iniciativu. Del Potrovi možná chyběly síly, které ztratil v posledním zápase skupiny s Rogerem Federerem. Druhý set vyhrál Djokovič 6:3 a třetí ještě jednoznačněji 6:3.

Ve druhém semifinále se střetl Roger Federer s Andym Murraym. Pro švýcarského tenistu nezačal duel zrovna nejlépe, ztratil hned své první podání. To samé se ale stalo i svěřenci Ivana Lendla a první set dospěl až do tie-breaku. Zkrácenou hru nakonec získal po výhře 7:5 Federer.

Světová dvojka se zahřála na tu správnou provozní teplotu a ve druhé sadě předváděla špičkový tenis. Murraymu sebral dvakrát podání, set vyhrál hladce 6:2 a v Londýně si o celkové prvenství zahraje s Novakem Djokovičem. Federer se do finále Turnaje mistrů probojoval v posledních deseti letech už poosmé.