Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

australian open

Djokovič bude hrát finále! Divný zápas, říkal Wawrinka

Novak Djokovič
Zdroj: isifa.com
Novak Djokovič

Stan Wawrinka na Australian Open titul neobhájí. Švýcarský tenista svedl v Melbourne další pětisetovou bitvu se Srbem Novakem Djokovičem a tentokrát v semifinále se světovou jedničkou za tři hodiny a 35 minut prohrál 6:7, 6:3, 4:6, 6:4, 0:6.

"Už včera jsem říkal trenérovi, že jsem mentálně naprosto mrtvý. Baterky se vybily, těžko jsem se soustředil. Proto to dopadlo takhle," prohlásil po utkání Wawrinka. "Asi to byla daň za to, že jsem si prodloužil sezonu o Davis Cup a měl pak míň času na odpočinek," dodal.


"Jsem šťastný, že jsem postoupil, jsem hrdý na svoji bojovnost. Ale nehrál jsem tak, jak bych si představoval. Jsou prostě dny, kdy to nejde, jak by člověk chtěl," konstatoval Djokovič. "Na druhou stranu si myslím, že ve finále určitě můžu těžit spíš ze spousty pozitivních věcí, které jsem zatím tady na turnaji předvedl," řekl.


Srb se v neděli utká o titul s britským tenistou Andym Murraym a proti přemožiteli Tomáše Berdycha se pokusí uhájit svou stoprocentní finálovou úspěšnost na úvodním grandslamovém turnaji sezony. Djokovič hrál o titul na Australian Open čtyřikrát a pokaždé triumfoval.


Stan Wawrinka
Zdroj: isifa.com Stan Wawrinka


Vzájemná bilance před utkáním hovořila jasně pro Djokoviče, který Wawrinku v 16 zápasech porazil a jen třikrát prohrál. Jejich poslední dvě utkání v Austrálii ale přinesla dramatické pětisetové maratony. V roce 2013 vyhrál Djokovič osmifinále po pětihodinové bitvě v pátém setu 12:10, vloni ve čtvrtfinále zase triumfoval po čtyřech hodinách Wawrinka poměrem 9:7.


Letos pátý set žádné drama nepřinesl, Djokovič v něm dokonce nadělil čtvrtému hráči žebříčku "kanára". "Byl jsem překvapený, že jsme zase šli do pátého setu, i když ten pak trval tak deset minut," řekl Wawrinka s nadsázkou. Závěrečná sada se hrála déle než půl hodiny. "Byl to divný zápas, ani jeden jsme rozhodně nepředváděli svůj nejlepší tenis," doplnil.


Pátou finálovou účastí v Melbourne vyrovnal Srb rekord Rogera Federera a Stefana Edberga. Úvodní grandslam sezony Djokovič opanoval poprvé v roce 2008 a poté třikrát za sebou v letech 2011 až 2013.


V roce 2011 i před dvěma lety ve finále porazil Murrayho, celkově nad ním ve vzájemných zápasech vede 15:8. "Je to velký bojovník. Znám ho dlouho a jsem rád, že se zase poměříme v grandslamovém finále," uvedl Djokovič.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:05

   UFC Fight Night: Magomedsharipov vs. Kattar

   15:05

   Fotbal: FC Nantes - AS Saint - Étienne

   16:50

   NHL – akce měsíce

   17:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks

   18:45

   NHL News

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:40 15:00

   Czech rally - Speciál

   15:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Gaziantep

   16:35

   UFC The Walk (2)

   17:00

   UFC Reloaded (1)

   17:55

   Ragby: Gloucester Rugby - Saracens

   19:35

   Maxi Tip Poker Tour (25)

Celý Program