VIDEO rozlosováno!

Davis Cup zahájí Štěpánek s Del Potrem, pak nastoupí Berdych

Radek Štěpánek
Zdroj: Mediafax
Téma:

Radek Štěpánek a Juan Martin del Potro zahájí v pátek semifinále Davisova poháru mezi Argentinou a Českem. Po nich půjdou na kurt Juan Monako s Tomášem Berdychem. Rozhodl o tom čtvrteční los v Buenos Aires.

O startu Del Potra nebylo dlouho jasno, domácí jednička má dlouhodobě problémy se zápěstím a definitivní potvrzení přinesl až los.

„Já jsem ani na chvilku nepočítal s tím nepočítal s tím, že by Del Potro nenastoupil. Hodně se tady kolem toho dělo, ale my jsme se soustředili na sebe,“ vzkázal prostřednictvím facebookového profilu českého týmu Radek Štěpánek. „Pro nás se nic nemění, stejně jsme si hleděli svého, a pro ně je jen dobře, že nastoupí. Je to hráč první světové desítky, hraje celý rok fantasticky, já se na to utkání těším,“ řekl Štěpánek.
„De Potro je velkým favoritem, všichni čekají vítězství jen od něj, ale já se budu snažit ze své pozice černého koně vytěžit co nejvíc. Rád bych překvapil a přinesl první bod,“ dodal.
 


 

Tomáš Berdych příliš neřešil, zda by bylo lepší začínat, nebo hrát jako druhý. „Je to jedno, na každé z variant je něco pozitivního. Sám za sebe jsem rád. Nejsem totiž ranní ptáče a ráno by bylo pro mě dost náročné. Takhle budu mít víc času a to může být výhoda,“ soudí česká jednička. „Na druhou stranu kdybych začínal a podařilo se mi nad Monakem vyhrát, mohli bychom tím dostat Del Potra pod daleko větší tlak.“
 


 

Do sobotní čtyřhry by měli nastoupit za domácí Carlos Berlocq a Eduardo Schwank, na české straně se podle losu objeví Ivo Minář a Lukáš Rosol. Ale nejspíš i debla odehraje osvědčená dvojice Štěpánek – Berdych.

 

V neděli začnou Del Potro s Berdychem, po nich nastoupí Monako a Štěpánek.

 

Zápas Štěpánka s Del Potrem začne v pátek v 15,45 našeho času, sobotní program v Parque Roca startuje v 17.30, v neděli se bude znovu hrát od 15.45.

 

 

ija TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC České republiky (kvalifikace Moto2)

   15:10 16:00
   16:00

   NHL: Chicago Blackhawks - Edmonton Oilers

   17:50

   NHL News

   18:05

   NHL

   20:45

   Nova Cup - Dolní Morava

   20:55

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA: San Antonio Spurs - Utah Jazz

   15:05 17:10
   17:10

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   18:55

   RunTour - České Budějovice

   19:05

   NBA: Portland Trail Blazers - Los Angeles Clippers

   21:35

   Rychlá kola (8)

   22:05

   Wolverhampton Wanderers - Olympiakos Pireus

Celý program