online boj o finále

DAVIS CUP: Češi vedou nad Argentinou 2:0, finále je blízko!

Tomáš Berdych
Zdroj: isifa.com
Tomáš Berdych
Téma:

Čeští tenisté v pátek perfektně rozehráli semifinále Davisova poháru, v pražské O2 areně vedou nad Argentinou 2:0. Nejdříve Radek Štěpánek porazil Juana Monaka hladce ve třech setech. Druhý bod přidal Tomáš Berdych po vítězství nad Leonardem Mayerem 3:1 na sety.

Zápas jsme sledovali v průběžném onlinu.

 

Tomáš Berdych - Leonardo Mayer 6:4, 4:6, 6:3, 6:4
(průběžný online)

 

PRVNÍ SET: Berdych - Mayer 6:4

Až do stavu 3:3 si oba tenisté drželi své podání. Jako první vyhrál soupeřovo podání Mayer. Vedení 4:3 ale neudržel a Berdych i díky větším zkušenostem a vyzrálosti otočil třemi vyhranými gamy na 6:4.
 


 

DRUHÝ SET: Berdych - Mayer 4:6

Šestadvacetiletý Mayer se nevzdal a proti trápícímu se Berdychovi hraje velmi nadšeně. Argentinec opět vyhrál servis českého tenisty za stavu 3:3 a i když vzápětí o své podání přišel, koncovku setu tentokrát zvládl. Stav je 1:1 na sety.


TŘETÍ SET: Berdych - Mayer 6:3

Tomáš Berdych konečně zlepšil svou hru a začalo se mu dařit i na podání. Navíc prolomil hned na první pokus Mayerovo podání a dostal se do vedení 3:0. Další průběh setu už český tenista s přehledem kontroloval.
 

ČTVRTÝ SET: Berdych - Mayer 6:4

Leonard Mayer předvedl houževnatý výkon a dlouho českou jedničku trápil. I přesto, že ztratil hne dprvní servis, často bojoval o re-break a nebyl daleko vyrovnání. V závěru nakonec podrželo Berdycha podání. Český tenista využil druhý mečbol a přidal druhý bod.


Zápas by měl mít jasného favorita. Světová pětka Tomáš Berdych je proti Leonardu Mayerovi v žebříčku ATP nepoměrně lépe, Argentinec je na 93. příčce. Páteční rivalové spolu ještě nikdy nehráli.


 

Radek Štěpánek - Juan Monaco 7:6, 6:3, 6:2
(průběžný online)
 

Radek Štěpánek je aktuálně na 61. místě žebříčku ATP, zatímco Monaco je třicátý. Na zápasy vede český tenista, který vede průběžně 4:2. Štěpánek s Monacem hrají své sedmé vzájemné utkání.


PRVNÍ SET:
Štěpánek - Monaco 7:6 (3)

Na podání začal Juan Monaco a hráči si dlouho drželi své podání. Jako první zaváhal Argentivec, který za stavu 5:5 dal Štěpánkovi příležitost. Štěpánek sice vedl 6:5 a podával, ale nakonec také o podání přišel a musel rozhodnout tie-break. Tam už český tenista vládl, nabral vedení 6:0 a s jistotou zvítězil.DRUHÝ SET: Štěpánek - Monaco 6:3

Radek Štěpánek vedl už 3:0, pak ale Monaco zabral a srovnal stav. Jenže poslední tři gamy patřily českému tenistovi. Po vcelku hladkém setu už zbývá Štěpánkovi k úspěchu jen jedna vítězná sada.


TŘETÍ SET: Štěpánek - Monaco 6:2

Monaco snad rezignoval. Štěpánek púokračoval v perfektním výkonu a s jistotou získal dva servisy Argentice. Vedení 5:1 bylo jednoznačné a v závěru už si český tenista počkal na svou chvíli.

 

 --------------------------------------------------------------------------------

Loni Češi Davis Cup vyhráli. V semifinále byli jejich soupeřem právě Argentinci. Vítězství 3:2 vydřeli Berdych se Štěpánkem v Buenos Aires. tentokrát mají podmínky možná jednodušší. Hraje se v Praze, na povrchu, který zejména Tomášovi Berdychovi. Ale ani Radku Štěpánkovi nevadí rychlý tenis.
 

S Argentinci nepřiletěly navíc ani dvě největší osobnosti Juan Martin del Potro a David Nalbandian. Jejich jedničkou je tak Juan Monaco.
 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: New York Rangers - Edmonton Oilers

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Florbal: OLS - Oilers

   12:40

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Bergischer HC

 • Nova Sport 2

  • 09:30 12:30

   World Cup of Pool 2019

   12:30

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   12:45

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   13:00

   Fotbal: FC Nantes - Montpelier HSC

   14:45

   Fotbal: Stade Reims - Lille OSC

   16:30

   UFC Greatest Fights (4)

Celý Program