Davis Cup ON-LINE: Minář prohrál s Del Potrem 0:3

Díky Tomáši Berdychovi vedli Češi ve čtvrtfinále nad Argentinou 1:0. Ivo Minář ale nestačil na světovou pětku Del Potra.

3:6 Del Potro si vypracoval další tři mečboly, využívá hned ten první, vítězí tak ve třech setech a vyrovnává stav utkání Česká republika - Argentina na 1:1.

3:5
Minář uspěl při svém servisu a snižuje na rozdíl dvou gamů.

2:5 Del Potro neproměnil dva mečboly a Ivo Minář konečně prolomil podání svého soupeře.

1:5
Minář neudržel své podání a Argentinec bude podávat na zisk prvního bodu svého týmu.

1:4
Na Minářův brejkbol odpověděl Del Potro esem. Argentinec přidal ještě jedno a po chybě českého tenisty vede rozdílem tří gamů. Víttězství má na dosah.

1:3 Minář si připisuje první game třetího setu. Del Potro se již soustředí na své podání.

0:3
Minář vybojoval po dlouhé době brejkbol, Del Potro si ale svůj servis podržel.

0:2
Del Potro si vypracoval tři brejkboly, zužitkoval až ten poslední a vede o dva gamy.

0:1
Pátý muž světového žebříčku jde do vedení po čistém gamu i ve třetím setu. Minář je proti jeho servisu bezmocný.

3:6
Del Potro přitlačil na pilu, prolomil podání Mináře a vyhrává i druhé dějství.

3:5 Argentinský tenista je blízko zisku druhého setu. Minář si s jeho servisem neví rady.

3:4 Ivo Minář snižuje čistou hrou i díky nevynuceným chybám svého soupeře.

2:4
Del Potro předvádí několik variací tenisového podání a za stavu 40:40 si připsal dvě esa.

2:3
Minář hraje při svém servisu mnohem lépe a riskantně než v prvním setu. Za stavu 30:30 nasměroval míček do sítě, Del Potro ale brejkbol nevyužil. Po třech shodách se stejně raduje argentinský hráč.

2:2 Argentinec si připsal první dvojchybu, jenže při shodě zahrál eso a vítězný forhend k lajně.

2:1
Minář se dostane do hry jen při svém servisu a jde znovu do vedení.

1:1
Del Potro nadále skvěle podává, Minář se nedokáže s jeho podáním vůbec vypořádat.

1:0
Minář si udržel svůj servis a uímá se vedení ve druhém setu.

1:6
Del Potro s přehledem vyhrál úvodní sadu.

1:5
Minář po velkém boji vyhrál první game.

0:5
Del Potro cítí velkou převahu nad svým soupeřem a s přehledem získává další game při svém podání čistou hrou.

0:4
Minář nemůže najít zbraň na přesné a umístěné údery Del Potra.

0:3
Argentinec nadále skvěle podává, Mináře vůbec nepustil do hry a "hraje se na jednu branku".

0:2
Minář působí na kurtě nervózně, hraje opatrně a nedokázal si udržel svůj první servis. Del Potro mění hru a zahrává vítězné údery.

0:1
Del Potro začal famózně čistou hrou, proti jeho servisu neměl Minář sebemenší šanci na úspěch.

19:17 Zápas právě začíná, jako první má výhodu servisu Del Potro.

19:10
Ke druhému utkání nastoupili Ivo Minář a Juan Martin del Potro. Oba tenisté se už rozehrávají. Podle papírových předpokladů je favoritem teprve dvacetiletý argentinský tenista.

6:2 Monaco kazí lehké míče a Tomáš Berdych si po vynikajících úderech a volejích vypracoval dva mečboly. Monaco ale oba odvrátil a až při jedné další výhodě Berdych zužitkoval mečbol č. 4. Český tenista tak dokráčel k výhře v pátém setu a celém utkání. Česko vede nad Argentinou 1:0.

5:2
Domácí tenista prolomil servis Argentince a bude podávat na vítězství v zápase.

4:2
Tomáš Berdych se tlačí na síť, kde boduje a na kurtu je aktivnější než jeho soupeř.

3:2
Monako při svém podání snižuje, o přestávce si ale nechává ošetřit zavázaný kotník.

3:1
Berdych tygřím skokem boduje u sítě a baví diváky, začal hrát více odvážněji a vede rozdílem dvou gamů.

2:1
Český hráč si při servisu Monaca vypracoval dva brejkboly, hned ten první využil a je na koni.

1:1
Berdych odpověděl stejnou mincí, získává game při svém podání dokonce čistou hrou.

0:1 První hru rozhodujícího setu vyhrál po tuhém boji s dlouhými výměnami pětadvacetiletý Argentinec.

6:4 Monaco si vybojoval brejkbol, Berdych si ale naběhl na síť a nebezpečí zažehnal. Při dalším volejii na síti si vypracoval setbol, který okamžitě proměnil v zisk čtvté sady.

5:4
Monaco snižuje při svém servisu a Tomáš Berdych bude servírovat na zisk čtvrtého setu.

5:3
Tomáš Berdych neponechal nic náhodě a suverénně vyhrál game při svém podání.

4:2
Po vyrovnananých výměnách si Monaco pomohl jedním umístěným servisem a kraťasem za síť  k zisku gamu.

4:1 Za stavu 40:40 rozhodly hru dvě esa Tomáše Berdycha.

3:1
Nátlaková hra Berdycha přináší ovoce. Monaco sice  dvěma dvojchybami daroval českému tenistovi brejkbol, Berdych ale zužitkoval po pěti shodách až ten třetí.

2:1 Český tenista potvrdil své zlepšení a dvěma vítěznými údery ukončil třetí game.

1:1
Monaco si svůj servis udržel, přestože ho Berdych na kurtu proháněl z koutu do kouta.

1:0
Berdych odstartoval čtvrtý set čistou hrou při svém podání a na kurtě působí jako vyměněný.

2:6
Monaco těží ze školáckých chyb Berdycha, který poslal tři lehké míčky do autu, a snadno získal třetí set stejným poměrem jako ted předešlý.

2:5
Berdych při svém servisu udělal dvě nevynucené chyby a hru zakončil opět dvojchybou.

2:4
Český tenista držel s Monacem krok, za stavu 30:30 ale dva nechytatelné servisy pomohli Argentincovi k zisku hry.

2:3
Berdych nezvládl v úvodu dvě dlouhé výměny, esem se vrátil do hry, ovšem jedním autem a dvojchybou prohrává své podání.

2:2
Argentinský tenista promarnil dva gameboly, nakonec si ale pomohl esem.

2:1
Po dvou dlouhých výměnách vedl Berdych 30:0 a za stavu 40:30 ukončil hru tvrdým servisem, který Monaco poslal do sítě.

1:1
Český tenista za stavu 30:30 poslal lehký forhend do sítě a Monaco poté ukončil game skvělým kraťasem.

1:0
Tomáš Berdych nezačal třetí dějství nejlépe, prohrával při svém podání už 0:40, nakonec si ale vypracoval výhodu a urval první hru třetího setu.

2:6 Monaco při svém servisu vedl už 40:0, jeden míček poslal do sítě, vzápětí ale už proměnil další setbol a vyrovnává stav utkání na 1:1.

2:5
Berdych má na kontě už 14 nevynucených a v uhájení servisu mu nepomohla ani výměna rakety. Výkon, který zatím předvádí český hráč ve druhém setu, by na vítězství asi nestačil.

2:4 Monaco je při svém podání teď o poznání jistější, než jeho soupeř.

2:3 Český hráč si přestal věřit, netlačí se do útoku a když ano, tak to často končí chybou. I díky tomu se Argentinec dostal do vedení 40:15. V tu chvíli to s dvacátým hráčem světa vypadat zle nedobře. Monaco mu však pomohl několika zbytečnými chybami, když rozhodující míček poslal do sítě.

1:3 Berdychovi se zatím nedaří dostat Monacovi na dostřel. Ten získal s menšími problémy čtvrtou hru.

1:1 Berdych předvedl něco podobného jako jeho soupeř a po ztrátě jediného fiftýnu se mu podařilo snížit.

1:1 Na startu tohoto setu se Berdych zatím hledá. Monaco, který zatím ukazuje velmi slušný bekhend, potvrdil díky čisté hře svůj brejkbol.

0:1 Na úvod druhé sady ztratil Berdych servis.

6:4 Do třetice všeho dobrého a po prolomení Monacova podání získává rodák z Valašského Meziříčí první set. Rozhodující míč přišel ve chvíli, kdy při snaze přelobovat českého hráče skončil míček z Argentincovy rakety v autu.

5:4 Český tenista při potvrzování svého brejkbolu znovu selhal. V další krásné výměně vybral běhavý Monaco Berdychovi dvakrát smeč, ale český tenista byl napotřetí úspěšný a získal v tomto gamu vedení 40:15.  Argentinský tenista ale nakonec i díky prasátku srovnal hru a poté dokonce získal i výhodu a po ní i celou hru.

5:3 Berdych bere podruhé v zápase Monacovi servis. Ten se o svoje podání připravil dvěma zbytečnými chybami za sebou. Český tenista bude podávat na vítězství v setu.

4:3 Berdych dělá velké množství chyb, ale i přesto svůj servis tentokrát uhájil. Bude to však mnohem těžší zápas, než si asi český tenisty myslel.

3:3 Na rozdíl od českého tenisty byl Monaco při obhajování svého servisu úspěšný, ale je nutné říct, že se pořádně zapotil.

3:2 Monacovi se podařil re-brejk. Berdych měl při potvrzení svého brejkbolu velké problémy, když prohrával už 15:40. Poté se mu sice podařilo srovnat hru, ale kvůli své chybě nakonec o podání přišel.

3:1 Na světě je první brejkbol českého  tenisty. Monaco na taraflexu evidentně nestíhá. Berdych se nadějného vedení ujal poté, co Monaco poslal míč do autu.

2:1 Rozhodující míč tohoto gamu přišel za stavu 30:30, kdy se v nejdelší a nejkrásnější výměně zápasu pokoušel Monaco prohodit Berdycha, ale ten Argentince přelstil krásným stop volejem. Berdych nakonec i přes dvě dvojchyby svoje podání uhájil.

1:1 Monacovou snahou je udržet míč ve hře a čekat na chybu soupeře, což se mu ve druhém gamu s odřenýma ušima podařilo.

1:0 Čistá hra na úvod. Tomáš Berdych nezaváhal na servisu.

15:16 A jde se na věc. Český tenista vyhrál los a vybral si podání.

15:12 Svého kamaráda podporuje z hráčské tribuny i se zraněním kolene laborující Radek Štěpánek. Zdá se, že má wimbledonský osmifinalista výbornou náladu, což by mohlo naznačovat, že se jeho stav lepší a pro sobotní čtyřhřu bude k dispozici.

15:07 Berdycha favorizuje i vzájemná zápasová bilance, která hovoří v poměru 2:0 ve prospěch českého tenisty.

15:05 Oba tenisté se už rozehrávají. Podle papírových předpokladů by neměl mít Berdych, jemuž rychlý povrch, na kterém se v Ostravě hraje, s ryzím antukářem Juanem Monacem problémy. Svého českého přítele povzbuzuje v hledišti i kolegyně Lucie Šafářová.

15:02 Máme za sebou úvodní ceremoniál, jehož obsahem bylo představení všech protagonistů a státní hymny obou zemí.

14:55 Utkání Tomáše Berdycha s Juanem Monecem začne za pět minut.

Tenisoví fanoušci v České republice jsou znovu na nohou. Poté, co sledovali zápolení tuzemských vyslanců na slavném Wimbledonu, mohou své hrdiny spartřit na ostravských kurtech, která o víkendu jistě přinesou mnoho dramatických momentů.

Čtvrteční los rozhodl o tom, že se na rychlém kurtu v ČEZ Areně představí od 15:00 nejprve česká jednička Tomáš Berdych proti Juanu Monacovi, od 17:00 bude bojovat náhradník za zraněného Radka Štěpánka Ivo Minář s Del Potrem.

"Ideální by samozřejmě bylo hladce vyhrát a ušetřit nějaké síly, ale musím do toho jít maximálně soustředěný s tím, že to může být klidně na pět setů," přeje si Berdych před utkáním s papírově slabším soupeřem.

Češi ale určitě chtějí oplatit Argentincům potupnou porážku 0:5, kterou utrpěli v poslední konfontaci na této slavné soutěži.

Vše o daviscupovém střetnutí Česko - Argentina najdete ZDE.

Minář nahradí Štěpánka

Ke druhému utkání nastoupí místo zraněného Radka Štěpánka Ivo Minář. Ten bude čelit pátému hráči světa Juanu Martinu del Potrovi. Dosud hrál v této týmové soutěži Minář jen jednou, předloni dostal šanci v utkání s Američany, v němž nestačil na Andyho Roddicka.

"Opět budu hrát proti hráči ze světové desítky. Bude to těžký zápas, ale udělám vše, aby tam případně bod byl a mohli jsme třeba hrát semifinále," řekl Minář.

Podívejte se na rozhovory s českými tenisty před ostravským čtvrtfinále Davis Cupu:

Do sobotní čtyřhry už by měl nastoupit Štěpánek s deblistou Lukášem Dlouhým, letošním vítězem French Open.

• Fotbal: Columbus Crew SC - LA Galaxy

16:50 18:35