Davis Cup ON-LINE: Češi vedou po čtyřhře nad Argentinou 2:1

Téma:

Český pár Tomáš Berdych, Radek Štěpánek porazil argentinskou dvojici José Acasuso, Leonardo Mayer 6:1, 6:4, 6:3.

Statistika utkání:
Procentuální úspěšnost prvního podání: 65% - 62%
Esa:4-4
Procentuální úspěšnost druhého podání: 51% - 94%
Nevynucené chyby: 15-18
Dvojchyby: 6-2
Vítězné míče: 25-12
Brejkboly: 6/14 - 1/3.


Další podrobnosti o utkání se dozvíte ZDE.


6:3 Dvojchyba Tomáše Berdycha český tým nerozhodila. Mayer vzápětí zahrál lehký úder do autu a když ho napodobil Acasuso měli Češi dva mečboly. Využili hned ten první a zajistili tak pro Českou republiku druhý bod.


5:3
Češi si vypracovali při podání Acasusa tři mečboly, jenže argentinský pár získal pět fiftýnů v řadě za sebou a udržel hosty ve hře. 


5:2
Při podání Štěpánka vedli Češi 30:0, poté je zbrzdila dvojchyba. Hosté ale dvakrát posílají míček do autu a českému páru chybí jedem game ke triumfu ve čtyřhře.


4:2
Štěpánek trefil bekhendem přesně lajnu, Argentinci jsou hodně rozhozeni výroky rozhodčích. Až z toho Mayer udělal dvojchybu. Češi využili brejkbol a vedou rozdílem dvou gamů.


3:2
Češi jdou čistou hrou do vedení. Dvakrát zazářil Štěpánek na síti a jedním esem pomohl i Berdych k zisku třetího gamu v řadě.


2:2 Po nádherné smeči Štěpánka zkazil stejný úder Berdych. Češi si vybojovali brejkbol, který nevyužili jelikož Acasuso zahrál eso. Při druhém brejkbolu domácích prohodil Berdych oba argentinské hráče a je vyrovnáno.


1:2 Češi snižují, při podání Štěpánka vedli 40:15 především díky přesným volejům Tomáše Berdycha. Po shodě bodoval Štěpánek přímo ze servisu a jeho smeč ukončila hru.


0:2 Mayer při svém podání zahrál dvojchybu, kterou ovšem napravil esem. Jeden Štěpánkův return a smeč končí v autu. Argentinci tak potvrdili brejk a vedou o dva gamy.


0:1 Argentinci se ujali vedení 30:0, Berdych esem z druhého podání snížil, jenže vzápětí udělel dvojchybu. Hosté využili hned první brejkbol a poprvé v zápase prolomili podání :českého páru.

 
6:4 ČESKO - ARGENTINA 2:0 NA SETY
Argentinci bojují. Přesto se po stavu 30:30 dostali Češi k brejkbolu. Krásná práce Berdycha na síti znamenala šanci na zisk setu. A to se také povedlo! Mayer špatným volejem zazdil šance Argentiny na zisk setu. Potvrdila se jeho nezkušenost a Češi jsou blizoučko druhému bodu. Stačí jim zisk už jen jednoho setu.


5:4
Servis - síť. Tak teď zahráli Češi devátý game dnešního duelu. Radek Štěpánek opět na podání nezklamal a teď se bude lámat chleba. Argentinci prohráli první set a bezpodmínečně musí příští hru vyhrát. Přihlížeje k tomu, že Mayer debutuje, Češi by mohli dosáhnout na brejk a urvat veledůležitý druhý set.


4:4
Češi drželi s Argentinci krok, ale v klíčovém momentu se Mayer spolehl na svůj servis a Argentinci dotáhli hru do vítězného konce. V tomto setu si zatím všichni drží svůj servis.


4:3
I Tomáš Berdych se zaskvěl čistou hrou. Dnes má jeho servis zcela jiné parametry než při sobotním duelu s Monakem, kde se český borec vyloženě trápil.


3:3
Argentinci markantně zlepšili procento úspěšných prvních podání. Acasuso při svém servisu předvedl znovu čistou hru. Čechům se nějak vytratil return. Druhý set už se hraje velmi vyrovnaný tenis. Bude rozhodovat servis a hra na síti.


3:2
Radek Štěpánek si s obtížemi podržel svůj servis. Češi tak vedou 3:2. Měli dva gameboly, z nichž ten první odvrátil Acasuso, druhý už domácí proměnili.


2:2
Češi měli šanci na brejkbol, ale tvrdý servis Mayera tyto naděje rychle pohřbil. Jihoameričané nakonec game i přes počáteční potíže dotáhli do vítězného konce. Berdych totiž zkazil úder od základní čáry.


2:1
Teď se bojuje o každý balónek. Češi ale díky těsnému autu nakonec vyhráli game, ale Argentinci dokázali uhrát dva fiftýny a nebezpečně vyrovnávají hru. Ještě možná uvidíme drama.


1:1
Argentinci se začínají dostávat do tempa. Acauso začal vysílat z podání slušné rány, Češi mají problém returnovat. Čistou hru zakončil zkušenější z argentinské dvojice stylově esem. Teď bude servírovat Berdych.


1:0
Češi začali druhý set, tak jak zakončili ten první, tedy vítězným gamem. Sice se na něj museli nadřít mnohem více, než v prvním setu, došlo dokonce na shodu. Poté měl Berdych se Štěpánkem výhodu, ale Argentinci dobrou hrou od zadní čáry donutili českou jedničku chybovat na síti. Hned další výhodu Češi využili, když Štěpánkův tvrdý servis zaknčil game. Zatím nejdramatičtější a nejvyrovnanější hra.


6:1
Češi mají první set a ani se moc nezapotili. Stav byl 30:30 a poté Acausco zamířil svůj úder do pásky a nabídl českým borcům první setbol. Ty jej neodmítli, když Mayer v dobré pozici na síti opět přepálil bekhend. Poté vztekle udeřil raketou do pásky. Zmar Argentinců je vidět na míle daleko.


5:1
Konečně se začíná hrát tenis. Diváci si užili několik pěkných výměn, ale Češi jistě zakončují a dostali se do rozhodujícího vedení. Berdych ukončil výměnu tvrdou smečí.


4:1
Argentinci uhráli první game. A dokonce čistou hrou. Teď bude podávat Tomáš Berdych.


4:0
Jeden fiftýn uhráli Argentinci při servisu Radka Štěpánka. Stále se s českými borci nemohou vůbec měřit. Diváci si sice nužívají dlouhých výměn, tenis je to takřka strojový, ale argentinská dvojice prostě nestačí. Štěpánek ukončil čtvrtý game esem.


3:0
Další brejk českých tenistů! Argentinci jsou v dezolátním stavu a nevědí co hrát. Krasný return Tomáše Berdycha ukončil game, ve kterém Argentinci zatím kladli největší odpor. Přesto to nestačilo ani na udržení servisu.


2:0
Tomáš Berdych, kterému se včera nedařilo podání, se tentokrát mohl o svůj servis opřít a díky němu povolil Argentincům pouze jeden fiftýn. Češi zatím hrají zcela v pohodě, Argentinci nekladou odpor.


1:0
pro Českou republiku. Mladík Mayer působil na servisu nervózně. Stejně tak Argentinci působili na síti, kde zkazili dva jednoduché voleje. Češi tak hned v prvním gamu uhráli brejkbol a vedou 1:0.


14:16
Utkání bylo zahájeno. První servírují Argentinci, konkrétně daviscupový debutant Mayer.


14:10
Všichni hráči jsou již na kurtu a rozehrávají se. Zápas začne za malou chvíli. Bude mu opět přihlížet plná ostravská hala, která je při Davis Cupu známá tím, že dokáže vytvořit bouřlivou atmosféru.


Dnes se bude v Ostravě lámat tenisový chleba. Reprezentaci České republiky totiž čeká tolik důležitá čtyřhra, která v nejprestižnější týmové tenisové soutěži světa rozhoduje o bytí a nebytí. Jedno mužstvo půjde do posledního hracího dnu, kterým je neděle, s jednobodovým náskokem. Pokud Češi dnes Argentinu porazí, udělají obrovský krok směrem k semifinále.Navrátil se spolehne na osvědčený tandem Berdych - Štěpánek


Osvědčená dvojice Tomáš Berdych – Radek Štěpánek chce do zápasu jít naplno, i přes Štěpánkův zdravotní stav, nad kterým stále visí otazník.


Ale magie funguje. A hlavně, když je na kurtu výše zmíněné duo. Štěpánek s Berdychem totiž v Davisově poháru hráli tři zápasy a všechny tři vyhráli. V premiéře zdolali v pěti setech Švýcary Federera s Allegrem, poté opět v pětisetovém dramatu Belgičany Vliegena s Olivierem Rochusem a naposledy v březnu v Ostravě Francouze Gasqueta s Llodrou, to jim ale stačily čtyři sety.


Kapitán "obětoval" Mináře, aby Štěpánek mohl regenerovat


"Štěpánkův zdravotní stav je dobrý a určitě do čtyřhry nastoupí,“ poodkryl po pátečním programu Navrátil, který obětoval páteční dvouhru proti del Potrovi. Štěpánek by se mohl ve čtyřhře rozehrát a jít do hry i v neděli. "Ano, tak zní plán, ale je otázka, zda vše půjde podle něho,“ upozornil Navrátil. Ke Štěpánkovi by rád v sobotu nominoval i Berdycha. "Pokud se Tomáš bude cítit dobře, tak bychom nechtěli bourat úspěšný pár,“ nezastírá.


Proti Čechům nastoupí Acasuso s Mayerem


Také Argentinci nepostaví původně nahlášenou dvojici del Potro - Mayer. Na kurt totiž kapitán Argentiny nečekaně místo nepošle pátého hráče světa Juana Martina del Potra, José Acasusa 98. hráče žebříčku čtyřhry ATP, kterému bude sekundovat daviscupový nováček Leonard Mayer. Češi tak mají velkou šanci zvítězit.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

hrc, rk TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Chicago Fire FC

   11:05

   Sportovní originály - František Straka - trenér

   11:50

   Kolo pro život - Beroun

   12:00

   Parkurová Global Champions - Berlín

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Dijon FCO - FC Sochaux

   09:00 10:45
   10:45

   Behaj lesmi - Velká Fatra

   11:00

   Paddleboards - History, Legacy and Best Moments

   11:30

   Line & Air - with Geraldine Fasnacht

   12:00

   Český motorsport 2021 (5)

   12:30

   Racing magazine (5)

Celý program