Čeští tenisté se už v Ostravě chystají na Argentinu

Témata:

Domácím hráčům nechybí před čtvrtfinále Davisova poháru výborná nálada.

Tradičně pendolinem a s dobrou náladou dorazili čeští daviscupoví reprezentanti v neděli po poledni do Ostravy. Na místní ČEZ Arénu a podporu ostravského publika spoléhají po předchozích výborných zkušenostech i v nadcházejícím čtvrtfinálovém souboji s Argentinou (10. – 12. července).


Přivezl si Berdych formu i do Ostravy?


Postup do semifinále soutěže by pro obě současné největší osobnosti českého mužského tenisu Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha byl obrovským úspěchem. „Cítíme velkou šanci a pro postup chceme všichni udělat maximum,“ řekl po příjezdu na ostravské nádraží nehrající kapitán Jaroslav Navrátil.


Ve Wimbledonu mu oba čeští hráči udělali radost postupem do osmifinále radost. „Forma je a asi ještě vydrží,“ je přesvědčen Tomáš Berdych, který ve Wimbledonu skončil na raketě finalisty Andyho Roddicka. „Trochu mě mrzí, že jsem nešel ještě dále, ale Andy mi nedal moc šancí. Ale celkově jsem tam hrál dobrý tenis a doufám, že si ho přenesu i do Ostravy,“ doufá Berdych.


Štěpánek věří, že bude fit


Stejně daleko se dostal na londýnské trávě i Radek Štěpánek, hned po pětisetové prohře s Hewittem postrašil české příznivce tím, že kvůli únavě a zranění možná nebude proti Argentině fit. V neděli však na nádraží všechny ujistil, že je připraven. „Týden jsem si odpočinul, navíc v daviscupovém týmu budeme mít k dispozici lékaře a maséry, takže myslím, že se dám do pořádku,“ věří Štěpánek.


Bezkonkurenční jedničkou argentinského týmu je Juan Martin Del Potro, v současnosti pátý hráč světa. „Je to vynikající hráč, má skvělou formu, ale argentinský tým je i bez Nalbandiana hodně silný a vyrovnaný. Potřebujeme získat tři body a je jedno, jakým způsobem je získáme,“ uzavřel Štěpánek.

rk tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Pittsburgh Penguins - Boston Bruins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram

   12:45

   Marek Hyka - Hlavou dolů (1)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Florbal: AIF - SPV

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Florbal: Classic - EräViikingit

   10:45

   UFC Now (25)

   11:35

   UFC Now (26)

   12:30

   Maxi Tip Poker Tour (34)

   13:00

   NBA: New Orleans Pelicans - Los Angeles Clippers

   15:00

   NHL: Carolina Hurricanes - New York Islanders

Celý Program