Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 5. 2015
NOVA SPORT Nedařilo se

Český singl v Římě končí. Berdych i Kvitová prohráli ve dvou setech

Tomáš Berdych
Zdroj: oficiální zdroj

Tomáš Berdych neuspěl ve čtvrtfinálovém utkání proti favorizovanému Rogeru Federerovi a světové dvojce podlehl dvakrát 3:6. Nevedlo se ani Petře Kvitové, která skončila na raketě Španělky Suarezové-Navarrové.

Český tenista začal utkání proti Rogeru Federerovi výborně. Zatímco v prvních čtyřech hrách si oba hráči svá podání bez problémů drželi, v pátém gemu povolil Berdych Švýcarovi při jeho vlastním servisu jen jeden míček.

 

Hned v následujících výměnách si však zkušený Federer vzal ztracené podání zpět a otěže prvního setu ze svých rukou už nepustil, byť se Berdych v deváté hře dostal ke třem brejkbolům.

 

Druhá sada byla vyrovnaná až do stavu 3:3. Od té chvíle už Federer na hřišti vládl a dovedl i tento set do vítězství 6:3. Pro Tomáše Berdycha se ale i přes prohru jedná o zlepšení oproti loňskému roku, kdy v Římě skončil už o kolo dříve.

 

Zápasy tenisového turnaje mužů v Římě můžete i nadále sledovat na Nova Sport a VOYO.

 

Petra Kvitová nezachytila proti Carle Suarezové-Navarrové hned začátek zápasu, když v prvním gemu přenechala soupeřce bod při vlastním servisu. Rodačka z Bílovce měla za stavu 3:4 možnost vzít si ztracené podání zpět, nicméně ani jeden ze dvou brejkbolů nevyužila. Nevynucenými chybami v deváté hře pak pomohla Suarezové k zisku prvního setu.

 

Úvod druhé sady se Kvitové vůbec nepovedl. Ačkoliv měla hned zkraje další brejkbol, nevyužila jej a navíc prohrála i další tři hry. Z manka 0:4 se už nevzpamatovala, a byť si dokázala jedno ze dvou ztracených podání vzít zpátky, v osmém gemu ztratila vedení 40:0 a prohrála druhý set v poměru 2:6.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   12:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   13:25

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   10:45

   Ligue 1 Preview (33)

   11:15

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   12:55

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   14:55

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program