NOVA SPORT Nedařilo se

Český singl v Římě končí. Berdych i Kvitová prohráli ve dvou setech

Tomáš Berdych
Zdroj: oficiální zdroj

Tomáš Berdych neuspěl ve čtvrtfinálovém utkání proti favorizovanému Rogeru Federerovi a světové dvojce podlehl dvakrát 3:6. Nevedlo se ani Petře Kvitové, která skončila na raketě Španělky Suarezové-Navarrové.

Český tenista začal utkání proti Rogeru Federerovi výborně. Zatímco v prvních čtyřech hrách si oba hráči svá podání bez problémů drželi, v pátém gemu povolil Berdych Švýcarovi při jeho vlastním servisu jen jeden míček.

 

Hned v následujících výměnách si však zkušený Federer vzal ztracené podání zpět a otěže prvního setu ze svých rukou už nepustil, byť se Berdych v deváté hře dostal ke třem brejkbolům.

 

Druhá sada byla vyrovnaná až do stavu 3:3. Od té chvíle už Federer na hřišti vládl a dovedl i tento set do vítězství 6:3. Pro Tomáše Berdycha se ale i přes prohru jedná o zlepšení oproti loňskému roku, kdy v Římě skončil už o kolo dříve.

 

Zápasy tenisového turnaje mužů v Římě můžete i nadále sledovat na Nova Sport a VOYO.

 

Petra Kvitová nezachytila proti Carle Suarezové-Navarrové hned začátek zápasu, když v prvním gemu přenechala soupeřce bod při vlastním servisu. Rodačka z Bílovce měla za stavu 3:4 možnost vzít si ztracené podání zpět, nicméně ani jeden ze dvou brejkbolů nevyužila. Nevynucenými chybami v deváté hře pak pomohla Suarezové k zisku prvního setu.

 

Úvod druhé sady se Kvitové vůbec nepovedl. Ačkoliv měla hned zkraje další brejkbol, nevyužila jej a navíc prohrála i další tři hry. Z manka 0:4 se už nevzpamatovala, a byť si dokázala jedno ze dvou ztracených podání vzít zpátky, v osmém gemu ztratila vedení 40:0 a prohrála druhý set v poměru 2:6.

Související témata:
TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Jorge Lorenzo - Válečník

   01:05 02:30
   02:30

   Michelin Virtual British Grand Prix

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - HSG Wetzlar

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   01:40 03:45
   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

   12:20

   UFC Reloaded (30)

Celý program