Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NOVA SPORT Nedařilo se

Český singl v Římě končí. Berdych i Kvitová prohráli ve dvou setech

Tomáš Berdych
Zdroj: oficiální zdroj

Tomáš Berdych neuspěl ve čtvrtfinálovém utkání proti favorizovanému Rogeru Federerovi a světové dvojce podlehl dvakrát 3:6. Nevedlo se ani Petře Kvitové, která skončila na raketě Španělky Suarezové-Navarrové.

Český tenista začal utkání proti Rogeru Federerovi výborně. Zatímco v prvních čtyřech hrách si oba hráči svá podání bez problémů drželi, v pátém gemu povolil Berdych Švýcarovi při jeho vlastním servisu jen jeden míček.

 

Hned v následujících výměnách si však zkušený Federer vzal ztracené podání zpět a otěže prvního setu ze svých rukou už nepustil, byť se Berdych v deváté hře dostal ke třem brejkbolům.

 

Druhá sada byla vyrovnaná až do stavu 3:3. Od té chvíle už Federer na hřišti vládl a dovedl i tento set do vítězství 6:3. Pro Tomáše Berdycha se ale i přes prohru jedná o zlepšení oproti loňskému roku, kdy v Římě skončil už o kolo dříve.

 

Zápasy tenisového turnaje mužů v Římě můžete i nadále sledovat na Nova Sport a VOYO.

 

Petra Kvitová nezachytila proti Carle Suarezové-Navarrové hned začátek zápasu, když v prvním gemu přenechala soupeřce bod při vlastním servisu. Rodačka z Bílovce měla za stavu 3:4 možnost vzít si ztracené podání zpět, nicméně ani jeden ze dvou brejkbolů nevyužila. Nevynucenými chybami v deváté hře pak pomohla Suarezové k zisku prvního setu.

 

Úvod druhé sady se Kvitové vůbec nepovedl. Ačkoliv měla hned zkraje další brejkbol, nevyužila jej a navíc prohrála i další tři hry. Z manka 0:4 se už nevzpamatovala, a byť si dokázala jedno ze dvou ztracených podání vzít zpátky, v osmém gemu ztratila vedení 40:0 a prohrála druhý set v poměru 2:6.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   NBA 2019

   12:30

   Cape Pioneer Trek

   13:00

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Melbourne Darts Masters

   11:30

   Ligue 1 Preview (2)

   12:00

   UFC Connected (6)

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   14:40

   Cyklomagazín (3)

Celý Program