Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

BOJOVNICE KAŽDÝM COULEM

Byla na pokraji smrti, teď je Serena Williamsová opět šampionkou

Zdroj: TV Nova
Témata:

Americká tenistka Serena Williamsová vybojovala ve Wimbledonu pátý titul a při děkovném projevu se rozplakala. Její život je jako filmový příběh. Ještě nedávno bojovala s vážnými zdravotními problémy a nevěděla, jestli vůbec bude žít.

"Mami, tati i vy všichni. Moc vám děkuji. Nemůžu jmenovat všechny, koho bych chtěla, ale všem děkuji z celého srdce. Nikdy bych to bez vás nedokázala, kdybyste nebyli se mnou v nemocnici. Děkuji vám všem hrozně moc," řekla dojatá Serena Williamsová po svém triumfu, když ve finále porazila Polku Radwaňskou. Jedné z pěti nejlepších tenistek historie se v tu chvíli v hlavě promítlo všechno, co si v předchozích měsících prožila.
 

V červenci roku 2010 se Serena dostávala po sérii zranění znovu na vrchol a vyhrála počtvrté ve Wimbledonu. Celkově to byl už její 14 grandslamový titul ve dvouhře. Jenže pak si o střep nepříjemně pořezala nohu. Ránu jí doktoři sešili osmnácti stehy a zdálo se, že bude všechno v pořádku. Přišla ale další operace a vše vyvrcholilo plicní embolií.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

"Bál jsem se, jestli to přežije. Bál jsem se, že mi umře," řekl její otec Richard Williams.
 

Pak ale zase nabrala druhý dech. Překonala vážné zdravotní problémy a brzy se vrátila dokonce na kurty. Že to s comebackem myslí vážně dokázala hned o pár měsíců později, když si zahrála čtvrtfinále Wimbledonu, kde ale vypadla s Francouzskou Bartoliovou. Williamsová však dál usilovně pracovala a v sobotu si splnila sen. Pátým wimbledonským titulem.

Serena Williamsová
Zdroj: isifa.com

"O můj bože, ani nedokáži popsat to, co cítím. Před časem jsem nevěděla, jestli to všechno zvládnu a teď tu zase stojím. Jsem hrozně štastná," řekla šťastná šampionka.
 

Letošní Wimbledon si Serena Williamsová doslova podmanila. Se sestrou Venus totiž vybojovala i titul ve čtyřhře. Ve finále Američanky porazily Češky Hlaváčkovou a Hradeckou. Serena je zpátky a její hvězdný třypt znovu oslňuje svět tenisu.

TV Nova, jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:00 16:30

   Cape Epic 2019 - Best of women

   16:30

   Tom Belz - Kilimandscharo

   17:00

   FK Jablonec - Stade Rennes

   18:45

   NHL – akce měsíce

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Czech One Tour (1)

 • Nova Sport 2

  • 16:00 16:25

   UFC Connected (4)

   16:25

   UFC Profiles in Combat (1)

   16:50

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   17:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   18:15

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   18:45

   Rychlá kola (6)

Celý Program