Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

SBOHEM, ANDY

Bombér Roddick se rozloučil s kariérou. Slzy měl na krajíčku

Roddick
Zdroj: isifa.com
Témata:

Americký tenista Andy Roddick pověstný dělovým servisem ukončil kariéru. Své rozhodnutí oznámil už před samotným turnajem, takže se čekalo, jak daleko dokráčí. K velkému nadšení domácích fanoušků došel až do osmifinále, kde mu stopku vystavil Argentinec Juan Martin Del Potro.

Závěrečný grandslam sezony US Open klepal pomalu na dveře, když se v den svých třicátých narozenin Roddick postavil před novináře a vyslovil větu, která všechny nemile překvapila. "Čeká mě poslední turnaj, po něm končím s kariérou."
 

Roddick přemýšlet nad odchodem do tenisového důchodu déle. Před dvěma lety ho přesvědčila manželka Barbara Deckerová, aby to ještě zkusil. Následující měsíce však byly spíše bojem s častějšími zraněními a nevyzpytatelnou formou.
 

V této sezoně trápení zválcovalo radost ze hry a výsledkem byly jen dva získané tituly na okruhu ATP Tour. Rozhodnutí skončit proto nebylo spontánním projevem pocitů. "Nechtěl jsem to oznamovat při vypadnutí, nebo až za čtyři dny. To by si každý řekl, že odcházím kvůli prohře, že jsem nezvládl turnaj a jsem psychicky nestabilní," měl jasno Roddick.
 

Roddick během celé své kariéry získal 32 titulů, ale jen jeden jediný grandslamový. A právě ten ho před devíti lety ve Flushing Meadows katapultoval na pozici světové jedničky. Nevydržel na ní dlouho, ale sen se tehdy jednadvacetiletému tenistovi naplnil.

Roddick
Zdroj: isifa.com

"Věděl jsem, že pokud přijde konec, musí to být na tomto podniku. Mám tu mnoho známých, rodinu, fanoušky, přátele. A samozřejmě nezapomenutelné zážitky na místo, kde jsem dosáhl svého největšího životního úspěchu. Tito fantastičtí lidé si zaslouží byt při mé rozloučení ", vysvětlil Roddick, proč už nepotáhne sezonu do konce. "Nejsem zdravotně fit, mám dost jiných aktivit, kterým se chci nyní věnovat," uzavřel Roddick.

jpz/ har TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Arizona Coyotes

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   11:30

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Grand Slam of Darts 2019

   11:30

   adidas Rockstars

   12:00

   Element (400)

   12:15

   UFC Reloaded (1)

   13:10

   UFC Fight Night: Magomedsharipov vs. Kattar

   15:05

   Champion of Champions 2019

Celý Program