SBOHEM, ANDY

Bombér Roddick se rozloučil s kariérou. Slzy měl na krajíčku

Roddick
Zdroj: isifa.com
Téma:

Americký tenista Andy Roddick pověstný dělovým servisem ukončil kariéru. Své rozhodnutí oznámil už před samotným turnajem, takže se čekalo, jak daleko dokráčí. K velkému nadšení domácích fanoušků došel až do osmifinále, kde mu stopku vystavil Argentinec Juan Martin Del Potro.

Závěrečný grandslam sezony US Open klepal pomalu na dveře, když se v den svých třicátých narozenin Roddick postavil před novináře a vyslovil větu, která všechny nemile překvapila. "Čeká mě poslední turnaj, po něm končím s kariérou."
 

Roddick přemýšlet nad odchodem do tenisového důchodu déle. Před dvěma lety ho přesvědčila manželka Barbara Deckerová, aby to ještě zkusil. Následující měsíce však byly spíše bojem s častějšími zraněními a nevyzpytatelnou formou.
 

V této sezoně trápení zválcovalo radost ze hry a výsledkem byly jen dva získané tituly na okruhu ATP Tour. Rozhodnutí skončit proto nebylo spontánním projevem pocitů. "Nechtěl jsem to oznamovat při vypadnutí, nebo až za čtyři dny. To by si každý řekl, že odcházím kvůli prohře, že jsem nezvládl turnaj a jsem psychicky nestabilní," měl jasno Roddick.
 

Roddick během celé své kariéry získal 32 titulů, ale jen jeden jediný grandslamový. A právě ten ho před devíti lety ve Flushing Meadows katapultoval na pozici světové jedničky. Nevydržel na ní dlouho, ale sen se tehdy jednadvacetiletému tenistovi naplnil.

"Věděl jsem, že pokud přijde konec, musí to být na tomto podniku. Mám tu mnoho známých, rodinu, fanoušky, přátele. A samozřejmě nezapomenutelné zážitky na místo, kde jsem dosáhl svého největšího životního úspěchu. Tito fantastičtí lidé si zaslouží byt při mé rozloučení ", vysvětlil Roddick, proč už nepotáhne sezonu do konce. "Nejsem zdravotně fit, mám dost jiných aktivit, kterým se chci nyní věnovat," uzavřel Roddick.

jpz/ har TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Finálová série Stanley Cupu 2010

   21:05 23:05
   23:05

   Element (414)

   23:15

   Večerní sportovní noviny

   23:20

   Finále Východní konference NHL 2019

   01:05

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2019

   02:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   20:00 23:00
   23:00

   Karel Sedláček – První profesionál

   23:10

   World Darts Championship 2019

   02:00

   Andrea Dovizioso - Neohrožený

   09:00

   Tipsport Premier League 2020

   11:30

   Sportovní originály - 180 se Stephenem Buntingem

Celý program