Berdychův sen o semifinále Turnaje mistrů ukončil Djokovič

Tomáš Berdych (Turnaj mistrů)
Zdroj: isifa.com

Sen Tomáše Berdycha o semifinále Turnaje mistrů rázně ukončil Novak Djokovič. Na světovou jedničku ze Srbska český tenista nestačil a prohrál na turnaji podruhé, i když ve druhém setu sahal po vyrovnání zápasu.

Utkání mezi Berdychem a Djokovičem trvalo 98 minut a skončilo 6:2, 7:6 (6). V prvním setu jasně dominoval Srb a tím si potvrdil postup do semifinále, ve druhé sadě ho ale Berdych notně trápil a dotáhl ji až do tie-breaku.

ZÁPAS JSME ON-LINE SLEDOVALI ZDE

V něm vedl už 3:0 a 6:3, ale výhody nedokázal využít. Djokovič odvrátil tři setboly, zato svůj první mečbol proměnil přímo z podání.

110

Turnaj mistrů: Berdych - Djokovič - 7

Hodnocení:

Berdych tak ztratil všechny naděje na postup. Kdyby byl býval uhrál proti světové jedničce alespoň set, mohl doufat, že ve večerním utkání si Francouz Jo – Wilfried Tsonga neztratí ani set v souboji s olympijským vítězem Andym Murraym a pomůže mu tak do semifinále.

Skupinu tak vyhrál Djokovič, o druhé postupové místo se večer od 20.45 utkají Murray a Tsonga. Ve skupině B je už jistým postupujícím Roger Federer ze Švýcarska.

Utkání Turnaje mistrů vysílá NOVA Sport i VOYO.cz.