VIDEO + GALERIE finálová bitva čeká

Berdychovi chyběla před Davis Cupem šťáva. Šprýmař Štěpánek mu ji přivezl až na kurt

Trénink před finále DC - 5
Zdroj: isifa.com
Téma:

V českém daviscupovém týmu panuje před víkendovou bitvou o pověstnou salátovou místu proti nebezpečným Španělům dobrá nálada. Radek Štěpánek dostál své pověsti šprýmaře a svému parťákovi Tomáši Berdychovi přivezl na kurt „šťávu“, která mu minulý týden v Londýně na Turnaji mistrů chyběla.

Berdych po vyřažení z Turnaje mistrů přiznal, že mu chybí energie, „šťáva“, a že jí potřebuje hodně. „Ať ji přivezou třeba trakařem,“ nechal se slyšet.

 A Štěpánek nelenil, v úterý přivezl Berdychovi skutečnou šťávu přímo na kurt a ještě se při tom nechal natočit a video umístil na facebook českého týmu. „Když jsem si přečetl, že mu chybí šťáva, chtěl jsem udělat nějaký vtip a hned mě tohle napadlo,“ přiznal Štěpánek. „Trakař jsem nesehnal, ale vzal jsem ten největší vozík, co byl k mání. Měl to být nejen vtip, ale i narážka a povzbuzení do celého týdne,“ dodal známý srdcař v českém týmu.

„Je vidět, že jsme moderní. Ne trakař, ale rovnou letištní vozík,“ smál se Berdych. „Byl jsem překvapený, ale jen to dokresluje, jak skvělou atmosféru v týmu máme. Vždycky se vymýšlí nějaké srandičky.“

 

Štěpánek, jehož v posledních týdnech trápilo zraněné koleno, je rád, že se dal dohromady. „Všechno zlé je pro něco dobré. Když mě bolelo koleno, tak jsem spíš odpočíval a teď mi energie určitě nechybí. A kdybych náhodou nějakou tu šťávu potřeboval, Berďa snad takovou žízeň nemá, aby vypil všechno, co jsem mu přivezl. Snad nějaká zbude i na mě,“ půl žertem půl vážně povídal Štěpánek, který je jako vždy připravený odehrát oba singly i debla.

 

„Volba povrchu, publikum na naší straně a neúčast Nadala, to jsou hlavní faktory, které budou hrát pro nás,“ shrnul české finálové šance Štěpánek. „ Já jsem na finále strašidelně natěšenej,“ dodal.
 

ija TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:40

   Házená: Bergischer HC - HSG Wetzlar

   14:40

   NHL - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   14:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   15:00

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - Casademont Zaragoza

   16:45

   Fotbal: Werder Brémy - Borussia Dortmund

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Fotbal: EA Guingamp - Valenciennes FC

   14:45

   Fotbal: OGC Nice - Olympique Marseille

   16:30

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   16:45

   NHL: Dominik Kubalík - hvězdný nováček

   17:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   18:40

   Ikony české rally

Celý Program