EXHIBIČNÍ TURNAJ

Berdych zahájil sezonu vítězstvím, v Thajsku porazil Ferrera

Berdych
Zdroj: isifa.com

Tenista Tomáš Berdych začal sezonu vítězně. Na Nový rok zdolal na exhibičním turnaji v thajském letovisku Hua Hin Španěla Davida Ferrera 6:3, 6:7, 6:2 a postoupil do finále.

V něm se sedmý hráč světa v pátek utká s vítězem druhého semifinálového zápasu mezi Italem Fabiem Fogninim a Kanaďanem Milosem Raonicem.

Zatímco Berdych měl v úvodním kole volno a mohl s přítelkyní Ester v klidu oslavit Silvestra, Ferrer sehrál ve středu třísetový duel s Francouzem Richardem Gasquetem.

První zápas v sezoně, na kterou se chystal pod vedením nového kouče Daniela Vallverdua, začal Berdych dobře a úvodní set vyhrál. Ve vyrovnané druhé sadě prohrál jasně tie-break 1:7, ale třetí set mu opět vyšel lépe. Světové desítce, s níž má v soutěžních zápasech nepříznivou bilanci 5:7, prorazil podání a ujal se vedení 3:2. Znovu vzal Ferrerovi servis na 5:2 a následně při svém podání zakončil utkání esem.

"Doufám, že tenhle turnaj bude dobrou přípravou na sezonu a správně mě naladí na Australian Open," řekl Berdych před turnajem, jehož vítěz obdrží 40.000 dolarů. Za každý vyhraný zápas navíc tenisté dostanou 10.000 dolarů.