Berdych vzal Djokovičovi set. Senzaci ale do konce nedotáhl

Český tenista Tomáš Berdych prohrál v semifinále turnaje v Monte Carlu se světovou jedničkou Novakem Djokovičem po setech 6:4, 3:6 a 2:6, ve finále se utká s Rafaelem Nadalem, který lehce přehrál Francouze Gillese Simona 6:3, 6:4.

Úvod první sady byl vyrovnaný, ale v šesté hře získal Djokovič podání českého hráče a vedl 4:2. Berdych ale zajoval a vzápětí čistou hrou sebral Srbovi servis.

Následně měl za stavu 4:4 Berdych za stavu 15:40 při servisu Djokoviče dva brejkboly, ale Srb zahrál dvakrát úspěšně k základní čáře.

Berdych však brzy získal další šanci vzít soupeři servis, ani tu ale nevyužil. Povedlo se mu to až při čtvrtém brejkbolu, kdy český tenista zahrál výborný return a vzápětí vítězný křížný úder do Srbova bekhendu.

Djokovič pak měl v desáté hře jednu možnost na brejk. Za stavu 30:40 se ale Berdych vzpamatoval a nakonec první sadu získal v poměru 6:4.

Do dalšího průběhu zápasu nastoupil na kurt ale zcela jiný Novak Djokovič. Srb o poznání lépe servíroval a českého tenistu vůbec nepouštěl k jeho agresivní hře.

Na začátku druhého setu získal Djokovič Berdychův servis a vedl 2:0. Český hráč ale zabojoval a měl brejkboly i díky dvěma dvojchybám Srba. Djokovič ale nakonec situaci ustál a vedl 3:0. Sadu pak dovedl bez problémů k výhře 6:3.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Na kurtu dominoval i nadále a v rozhodující sadě rychle Srb získal náskok. Za stavu 5:1 sice Berdych uhrál svůj servis, ale zápas již nezdramatizoval a prohrál set 2:6. Do finále tak postoupila světová jednička Djokovič.

Španěl Rafael Nadal postoupil ve druhém semifinále přes Francouze Gillese Simona a v neděli může usilovat o svůj osmý triumf v Monte Carlu v řadě od roku 2005.

Tenisový turnaj Monte Carlo Rolex Masters (Monako)
Turnaj mužů ATP
(antuka, venku, dotace 2 744 225 eur)
Dvouhra - semifinále:
Djokovič (1-Srb.) - BERDYCH (6-ČR) 4:6, 6:3, 6:2, Nadal (2-Šp.) - Simon (9-Fr.) 6:3, 6:4.