nova sport ve velké formě

Berdych už je v Miami v semifinále! Čeká ho Murray

Tomáš Berdych
Zdroj: isifa.com

Ne, Juan Monaco prostě na Tomáše Berdycha neumí. Český tenista vyhráli i osmý vzájemný duel a obhájil v Key Biscayne loňské semifinále. Nyní ho čeká Andy Murray, kterého ještě v minulém roce trénoval Dani Vallverdu.

Moc nechybělo a Tomáš Berdych už mohl být doma v Evropě a připravovat se na antukovou část sezony. Miami však ve třetím kole odvrátil čtyři mečboly proti Tomicovi a nyní se může těšit už na souboj o finále. Díky výhře 6-3 6-4 nad Argentincem Juanem Mónakem totiž obhájil loňské semifinále.

Tomáš Berdych měl výborný nástup do zápasu. Vypracoval si v prvním setu vedení 4:1 a i když Monaco dokázal skóre srovnat, měl český tenista na konci sady víc sil.

Druhý set byl dlouho vyrovnaný, Berdych ale za stavu 4:4 vzal Monacovi podání a následně dohrál zápas čistou hrou.

Tomáš Berdych postoupil v Miami do semifinále už počtvrté. Obhájil loňské body a tentokrát může přidat i víc. Loni totiž do semifinále proti Rafaelu Nadalovi kvůli žaludečním problémům nenastoupil. Letos ho čeká Andy Murray.

Turnaj ATP 1000 v Miami můžete sledovat na NOVA Sport a VOYO.

• 00:30 01:00