Berdych rozehraje utkání s Argentinou, Štěpánka nahradí v úvodu Minář

Témata:

Česká tenisová jednička Tomáš Berdych zahájí čtvrtfinále Davisova poháru s Argentinou. Do druhé dvouhry nasadil kapitán Jaroslav Navrátil Iva Mináře, aby šetřil zraněné koleno Radka Štěpánka.

To, o čem se dlouhou dobu spekulovalo, se nakonec potvrdilo. Štěpánek, který bojoval s obnoveným zraněním kolene už ve Wimbledonu, kde nakonec skončil v osmifinále, se neobjeví v úvodních dvouhrách daviscupového střetnutí s jihoamerickým soupeřem.


Štěpánek stále není fit, bolavé koleno jej omezuje


Proti pátému hráči světa Juanu Martinu del Potrovi nastoupí v pátek místo nedoléčeného Štěpánka hráč sedmé desítky tenisového žebříčku Ivo Minář.


"Radkovo zranění bylo závažné, proto jsem se po tréninku rozhodli, že zatížení ve všech třech dnech by bylo moc. Proto nebude hrát v pátek dvouhru," vysvětlil Navrátil nasazení Mináře. "Koleno mě bolí při úderech a omezuje mě to, abych hrál stoprocentně," doplnil jednadvacátý hráč světa Štěpánek.


Podívejte se na rozhovor s Radkem Štěpánkem a ostatními daviscupovými reprezentanty:

Minář se v Davisově poháru představil jen jednou. Předloni dostal šanci v utkání s Američany, v němž nestačil na Andyho Roddicka. "On těží ze servisu a bude to prostě těžké utkání, stejně jako bylo před lety proti Roddickovi, ale udělám vše, aby tam případně bod byl a mohli jsme třeba hrát semifinále" říká bojovně Minář.


Bombardérovi Del Potrovi by mohl dělat problémy povrch


Soupeře českého tenisty Juana Martina Del Potra Minářovo nasazení zaskočilo. "Jeho nominaci jsme opravdu nečekali. Ale on je nebezpečný, zvláště na tomto velmi rychlém povrchu," soudí argentinská jednička.


Podle Berdycha by Del Potro na taraflexu teoreticky mohl mít potíže s mezihrou. "Má výborný servis, ve kterém využívá své výšky, aby si hned ze začátku výměny udělal tlak. Uvidíme ale, jak mu bude sedět rychlejší povrch, to by na jeho rytmus hry nemuselo být úplně ono. Ale je to výborný hráč, který se s tím za těch pár dnů určitě nějak dokázal srovnat," tvrdil Berdych.


Ten má na úvod papírově slabšího soka. "Ideální by samozřejmě bylo hladce vyhrát a ušetřit nějaké síly, ale musím do toho jít maximálně soustředěný s tím, že to může být klidně na pět setů," doplnil.


V deblu nebude Štěpánkovým parťákem Berdych, ale Dlouhý


Štěpánka si Navrátil bude šetřit jako žolíka na sobotní čtyřhru a případný boj o rozhodující bod v závěrečné nedělní dvouhře. Zde by měl tradiční patriot vytvořit proti očekávání dvojici s deblovým specialistou Lukášem Dlouhým. Agrentinský pár tvoří Del Potro spolu s Leonardem Mayerem.


"Po tréninku jsme se domluvili, že riziko v případě mého nastoupení v pátek by bylo moc velký. V úvodní dvouhře proto nenastoupím a udělám vše, abych byl připraven na čtyřhru," řekl po čtvrtečním losu Štěpánek.


Češi vedou ve vzájemných soubojích nad Argentinou 2:1 na zápasy, ale naposledy před čtyřmi lety prohráli v Buenos Aires 0:5. Tým kapitána Tita Vazqueze hrál šestkrát za uplynulých osm ročníků Davisova poháru v semifinále, loni byl až ve finále.


Program:
Pátek 10. července, 15:00 Berdych - Monaco, I. Minář - Del Potro.
Sobota 11. července, 14:00 Dlouhý, Štěpánek - Del Potro, Mayer.
Neděle 12. července, 13:00 Berdych - Del Potro, I. Minář (pravděpodobně ho nahradí Štěpánek) - Monaco.

jvl, ve spolupráci s Evou Myšíkovou TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Pittsburgh Penguins - Boston Bruins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram

   12:45

   Marek Hyka - Hlavou dolů (1)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Florbal: AIF - SPV

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Florbal: Classic - EräViikingit

   10:45

   UFC Now (25)

   11:35

   UFC Now (26)

   12:30

   Maxi Tip Poker Tour (34)

   13:00

   NBA: New Orleans Pelicans - Los Angeles Clippers

   15:00

   NHL: Carolina Hurricanes - New York Islanders

Celý Program