Berdych si podmanil Montpellier. Ve finále porazil Monfilse

Tomáš Berdych se stal vítězem turnaje Open Sud de France, český hráč zdolal ve finále Francouze Gaela Monfilse ve třech setech 6:2, 4:6 a 6:3. Berdych dosáhl svého sedmého vítězství na okruhu ATP.

Berdych začal finálový zápas stejně dobře, jako své předchozí duely na turnaji. Výborně servíroval, hrál přesně z forhendové strany a Monfilse dostával pod tlak i v delších výměnách.

Ve druhé sadě ale česká tenisová jednička znervózněla, Monfils ucítil šanci a výrazně se zlepšil. Ožilo i jinak nezvykle tiché publikum, a když domácí hráč odvrátil v klíčovém osmém gemu tři brejkboly soupeře, Berdych se musel smířit s prvním ztraceným setem na turnaji.

Do rozhodujícího dějství vstoupil český tenista vlažně, hned v prvním gamu musel otáčet z 0:30. To se mu ale povedlo i díky čtyřem trefeným esům v krátkém sledu a v dalších hrách už se rodák z Valašského Meziříčí na servisu tolik nenadřel.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Monfils naopak v osmé hře setu několikrát zbytečně chyboval, a při třetím Berdychově brejkbolu zahrál svou celkově šestou dvojchybu. Po dvou hodinách a pěti minutách tak nakonec Tomáš Berdych oslavil první titul od loňského října, kdy kraloval v Pekingu. Berdych si do tenisového žebříčku si tak připsal 250 bodů a upevnil si sedmé místo.

Open Sud de France (FRANCIE, Montpellier)

turnaj mužů ATP (tvrdý povrch, 450 000 EUR)