australian open

Berdych jede jako válec! A teď stojí v cestě Nadal

Tomáš Berdych
Zdroj: isifa.com

Tomáš Berdych neztratil ani ve čtvrtém utkání na Australian Open set a na úvodním grandslamu sezony už postoupil do čtvrtfinále! V noci na neděli si poradil s domácím Bernardem Tomicem 6:2, 7:6 a 6:2 a jeho příštím soupeřem bude Španěl Rafael Nadal.

Berdych měl zápas s Tomicem pod kontrolou. Prvnímu a třetímu setu dominoval a vyrovnanou hodinovou druhou sadu získal ve zkrácené hře. Znovu nastřílel přes padesát vítězných míčů (52) a pomohl si při podání 17 esy.

"Cítil jsem se od začátku výborně. Plánoval jsem začít skvěle a držet ho pod tlakem, což vyšlo", řekl Berdych, který vstoupil do utkání čtyřmi vyhranými gamy v řadě, v rozhovoru na kurtu. Zápas ukončil po dvou hodinách a jedné minutě. "Zvládl jsem to a jsem zase rád ve čtvrtfinále," doplnil loňský semifinalista turnaje.

Mezi osmičku nejlepších se Berdych v Melbourne dostal popáté za sebou. V cestě do semifinále mu nyní stojí Nadal, jeho neoblíbený soupeř. Se Španělem prohrál sedmnáct zápasů v řadě a má s ním celkovou bilanci 3:18.

"Musím jít krok za krokem a připravit s týmem dobrou strategii. Musím se snažit udělat všechno možné a dostat ze sebe něco navíc," řekl Berdych směrem k zápasu s levorukým Nadalem, který v Austrálii vyhrál v roce 2009.