Tři Češi jedou domů

Berdych hladce postoupil, dál jdou i Hradecká a Plíšková

Tomáš Berdych
Zdroj: isifa.com

Tomáš Berdych se ve druhém utkání na Australian Open sice pomaleji rozjížděl, pak ale na kurtu dominoval. Z postupu do 3. kola se po bojích radují i Lucie Hradecká a Karolína Plíšková. Naopak nad síly Lukáše Rosola byl hráč druhé stovky žebříčku. Neuspěly ani další dvě Češky.

Na začátku zápasu proti Rakušanu Melzerovi se zdálo, že je Tomáš Berdych myšlenkami ještě v melbournské botanické zahradě, kde se ve volném dni zasnoubil se svou přítelkyní Ester Sátorovou. Do utkání nevstoupil dobře, v osmé hře přišel o podání a dovolil soupeři servírovat na vítězství v prvním setu.

Pak se ale Berdych vzpamatoval, podání si hned vzal zpátky a vzápětí dovedl set do tie-breaku, v němž nedovolil Melzerovi ani bod. Dominoval i v dalších dvou sadách, obě vyhrál 6:2 a postoupil do třetího kola.

Tomáš Berdych se v Austrálii zasnoubil. Čtěte ZDE!

Ve stejné fázi je už i Lucie Hradecká. Po senzační výhře nad Anou Ivanovičovou si česká kvalifikantka poradila i se Slovinkou Hercogovou, byť musela vývoj zápasu otáčet. Po prohrané první sadě v poměru 4:6 však další dvě vyhrála 6:3, 6:2.

V dalším kole se mohla potkat s Klárou Koukalovou, ta však nestačila na Julii Goergesovou v podobně napínavém zápase. Ztrátu po prvním setu ještě dokázala srovnat, ve třetím dějství ale už Němka měla převahu a vyhrála jej 6:2.

Karolína Plíšková, o níž v minulých dnech britský tenista Andy Murray na Twitteru prohlásil, že bude jednou v absolutní špičce, se o postup do osmifinále utká s Ruskou Makarovovou. Ve třetím kole mladá Češka přetlačila Dodinovou z Francie 7:5, 5:7 a 6:4.

Neuspěla osmnáctiletá Kateřina Siniaková, i když zkušenější Rumunce Beguové statečně vzdorovala. Výhra 7:5, 6:4 ale posouvá dál soupeřku.

Posledním Čechem, který se třetí den turnaje na kurtu představil, byl Lukáš Rosol. Ten nedokázal zopakovat obrat z prvního kola a se 106. hráčem žebříčku Dudim Selou prohrál 1:3 na sety.

Favoritům se tentokrát dařilo. Do dalšího kola prošli Federer, Murray, Šarapovová či Bouchardová.