Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Belgičanky: Zranění Šafářové nic nezměnilo

Témata:

Soupeřky českých hráček v semifinále Fed Cupu přijaly středeční zprávu o neúčasti Lucie Šafářové bez emocí.

Belgický celek vidí svoje šance v semifinále Fed Cupu proti českým tenistkám stále stejně, navzdory zranění soupeřovy týmové dvojky Lucie Šáfařové. Daleko větší dopad má pro domácí podle trenérky Sabine Appelmansové absence druhé hráčky světa Kim Clijstersové. Belgičanky nicméně chtějí udělat vše pro to, aby postoupily do finále, a šance obou týmů vnímají rovnoměrně.

 

"Myslím, že hráčka (Lucie Hradecká), která přijíždí, je v žebříčku stále postavená velmi vysoko. Pro ně to příliš mnoho nemění. My máme stále stejné ambice. Už na začátku roku jsme říkaly, že se chceme dostat do finále, a naše ambice jsou pořád stejné," odpověděla Appelmansová na dotaz na tiskové konferenci v Charleroi, místě konání víkendového střetnutí.

 

Změna na české soupisce nemění příliš mnoho ani pro belgické hráčky Yaninu Wickmayerovou a Kirsten Flipkensovou. Wickmayerová na nedávném turnaji v Paříži ztratila zápas s českou jedničkou Petrou Kvitovou až v samém závěru. V minulosti ji však již třikrát porazila a prohrála jen dvakrát. "Myslím si, že jsem se během našeho posledního vzájemného zápasu hodně naučila. Servírovala jsem na vítězství v zápase, ale neúspěšně. Ona ale měla skvělý vstup do nového roku," uvedla Wickmayerová, momentálně 23. nejlepší hráčka světa.

 

V posledním vzájemném duelu s Kvitovou naopak zvítězila belgická týmová dvojka Kirsten Flipkensová. Od zápasu ale už uplynulo téměř 1,5 roku a to je podle ní moc dlouhá doba na případné odhadování šancí. Nemyslí si ani, že by měla svojí reprezentační kolegyni Wickmayerové co poradit z posledního vzájemného zápasu. "Moje hra a hra Yaniny je jako černá a bílá. Nemyslím si, že bych měla Yanině co poradit," řekla.

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:00 00:35

   Major League Soccer Highlights (12)

   00:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   01:05

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   01:35

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

 • Nova Sport 2

  • 23:30 01:35

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   01:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   02:35

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:30

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:30

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

Celý Program