Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video Davis Cup

Austrálie má sestavu snů. Do Ostravy přijede i kouzelník Kyrgios

Zatímco český daviscupový tým vstoupí do letošního ročníku slavné soutěže bez Tomáše Berdycha i Radka Štěpánka, Austrálie dorazí do Ostravy v plné síle. Dvojici mladíků Nick Kyrgios - Bernard Tomič doplní i wimbledonský vítěz Hewitt a Sam Groth.

"Kluci jsou nadšení a na nový ročník soutěže se těší," sdělil nehrající kapitán Wally Masur. "Jsem rád, že máme v týmu Nicka. Měl sice trochu obavy, jak to dopadne uzdravením jeho zad, ale on přes léto tvrdě pracoval a v daviscupovém týmu chtěl být," libuje si bývalý australský reprezentant a současný kouč Masur.


Australané mají v elitní stovce světového žebříčku pět tenistů a čtyři z nich přijedou poměřit síly s Čechy. Jediným hráčem ze stovky, který chybí, je Marinko Matoševič. S týmem ale dorazí i náhradníci Thanasi Kokkinakis a Alex Bolt. Právě leváka Bolta sebou Australané berou kvůli tréninkům, protože je prý typově hodně podobný české dvojce Jiřímu Veselému.


Český tým sice povede Lukáš Rosol, který je v žebříčku ATP zatím před Nickem Kyrgiosem, z posledních 15 zápasů ale prohrál třináctkrát. Za Jiřím Veselým, který je na 46. místě světa už jsou v nominaci jen 239. hráč žebříčku Adam Pavlásek a Jan Mertl, který je na 281. místě.
 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:10 23:15

   Večerní Sportovní noviny

   23:15

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   01:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 22:00 23:40

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

   00:10

   Premier League Darts 2019

   02:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   08:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program