Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nefunguje to

Antidopingový systém je špatný, zlobí se Djokovič. I kvůli Troickému

Novak Djokovič - Viktor Troicki
Zdroj: isifa.com
Témata:

Srbskému tenistovi Viktoru Troickému zkrátili trest za porušení dopintových pravidel na rok. Jeho slavnější kamarád Novak Djokovič z toho ale nemá pražádnou radost. Po vítězném vstupu na Turna mistrů proti Rogeru Federerovi se rozohnil a přímo na tiskové konferenci zkritizoval antidopingový systém v tenise.

"Viktor je můj velmi dobrý kamarád," začal Djokovič dlouhý monolog na téma kolegy, který v dubnu na turnaji v Monte Carlu neodevzdal vzorek krve, což předtím podle svých slov konzultoval s dopingovou komisařkou. i tak dostal zákaz činnosti na 18 měsíců, který mu v úterý sportovní arbitrážní soud zkrátil na rok.

 

 

"Pro všechny, kdo k němu mají blízko, tedy i mě, je to hodně špatná zpráva. Ale nejen to, znovu to dokazuje, že antidopingový systém WADA nefunguje. Nemám v něj důvěru," řekl vítěz šesti grandslamů, který se přetahuje se Španělem Rafaelem Nadalem o post světové jedničky. S Troickým před třemi lety vyhráli Davis Cup.

 

Troicki nechtěl dát krev proto, že se necítil dobře a má hrůzu z injekcí. Proto chtěl odběr odložit na další den, což prý po konzultaci s dopingovou komisařkou neměl být problém. "Neřekla mu jasně všechny možné důsledky. On za to teď pyká, a ona může jít zítra v klidu do práce," hřímal Djokovič.

 

 

Djokovič se obává, že podobná "nedbalost" dopingových komisařů by mohla v budoucnu potkat i jeho. "Nevím, jestli zítra komisaři kvůli neprofesionalitě, nedbalosti nebo neschopnosti vysvětlit pravidla řádným způsobem, chybně naloží s mým testem, nebo se stane ještě něco horšího než tohle," řekl Djokovič, který v polovině listopadu povede srbské tenisty ve finále Davis cupu proti českému týmu.

 

Daviscuppového lídra Čechů Tomáše Berdycha čeká večer v Londýně druhý zápas na Turnaji mistrů proti Davidu Ferrerovi. Sledujte ŽIVĚ od 21 hodin na Nova Sport a FANDOVI.
 

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:20 13:00

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   14:25

   RunTour – Brno

   14:40

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   16:15

   Barcelona Spartan Race

   16:55

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

 • Nova Sport 2

  • 11:05 13:30

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   16:30

   UFC Main Event (3)

   17:25

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   19:30

   Barcelona Spartan Race

Celý Program