Novinky ze světa pokeru!

V uplynulých dnech se ve světě pokeru událo opět několik zajímavostí. Phil Ivey konečně otevřel svůj poker room v Las Vegas a Phil Laak se pokusí o nový světový rekord, jenž spočívá v tom, že odehraje minimálně 78 hodin živého pokeru bez přestávky.

Nesmrtelný Phil Ivey
Phil Ivey se konečně dočkal! V sobotu slavnostně rozstřihl pásku od nového high stakes poker roomu, jenž sídlí v kasinu Aria, které se nachází v luxusním komplexu City Center. The Ivey room, jak se nové útočiště převážně bohatýrů jmenuje, mělo pompézní uvítací párty. Mimo vybraných pochutin a výborného pití se odehrál i freeroll o $1.000.000. Mimo peněz v prize poolu byly na hráče vypsány i bounty, přičemž na samotného Iveyho to dělalo rovných $100.000. Z vyřazení mistra se nakonec radoval Chino Rheem, finalista main eventu WSOP 2008.


Celý turnaj poté vyhrál Larry Litton, jenž tak dostal příležitost vydělat si dalších $250.000, a to přímo v heads-up souboji proti Iveymu. Philovi se však neříká zbytečně, že je nejspíše nejlepší hráč na světě, neboť souboj vyhrát a peníze tak zůstaly u domácího teamu. Celá akce byla pouze pro pozvané, tedy společnost byla více nežli vybraná. Přišli se podívat hráči jako Doyle Brunson, Tim Phan, David Benyamine, Eli Elezra či Jennifer Harman. Ti a někteří další nakonec zasedli k high stakes cash game a pokud nezemřeli, nejspíše hrají dodnes. Na rozhovor s Iveym se můžete podívat v následujícím videu:

 

 

 

Zombie Phil Laak:
Již 2. června se Phil Laak pokusí překonat stávající rekord v délce kontinuálního hraní pokeru. Momentální rekord je nastaven na hranici 78 hodin a byl vytvořen ke konci roku 2009. Autorem je Paul Zimbler.


Když se redaktoři pokernewsdaily.com Phila ptali, proč chce takový rekord pokořit, odvětil: „Když jsem dokončil školu, tak jsme se spolužákem chtěli na motorkách projet všechny státy USA a i když to bylo těžké, po dokončení úkolu jsem cítil neskutečné zadostiučinění. A momentálně bych chtěl opět dokázat něco velkého, co mne naplní štěstím a pocitem úspěchu.“


Phil bude hrát v hotelu Bellagio na stolech s blindy $10/$20 a s podobnými session má již zkušenosti z minulosti, kdy hrál i 60 hodin v kuse. V těch, jak popisuje sám Phil, občas měl i halucinace a po cca 40 hodinách viděl, jak chipy plavou po stole. Dokonce i zapomněl, že je možné karty foldnout. Na konec dodáváme, že bude-li Phil za 80 hodinovou session v plusu, polovina všech peněz půjde na charitu.

 

 

 

Zdroj: pokernewsdaily.com

Adam Černý

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:25

   Finálová série Stanley Cupu 2018

   23:25

   Večerní sportovní noviny

   23:30

   NHL: Týden s Jakubem Voráčkem

   01:15

   NHL – akce měsíce

   01:25

   Zvedni se z gauče (1)

   01:40

   Czech Rally - Ohlédnutí za sezonou 2019

 • Nova Sport 2

  • 22:05 01:25

   World Darts Championship 2020

   01:25

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   01:40

   NHL: Dominik Kubalík - hvězdný nováček

   09:00

   Racing Unleashed & FISA World Indoor Rowing Championships

   09:30

   World Cup of Pool 2019

   13:00

   Fotbal: Racing Strasbourg - AS Monaco

Celý Program