Na EPT Vilamoura se bude hrát golf

Zatímco začátek sedmé sezóny European Poker Tour v estonském Tallinnu klepe na dveře, 4000 km jihozápadně, v portugalské Vilamouře se připravuje neobvyklý side event. Vilamoura je ideální destinace jak pro poker, tak pro golf. Kde jinde tedy zkombinovat tyto dva zdánlivě vzdálené sporty, než právě zde?

V minulém roce zaznamenal debut European Poker Tour v Portugalsku obrovský úspěch. S prizepoolem přesahujícím 1,5 milionu euro se tato zastávka stala nejbohatším portugalským turnajem historie.


Do hry zasáhlo 322 hráčů mezi nimiž nechyběli ani Češi a především Jan Škampa má na Vilamouru jen ty nejlepší vzpomínky. Na finálovém stole se český hráč utkal například se zázračným šachistou Jeffem Sarwerem, francouzským pokerovým veteránem Michelem Abecassisem nebo Belgičanem Pierre Neuvillem. Triumf na prvním portugalském EPT však zůstal na domácí půdě, když si €404.793 za první místo z kasina Vilamoura odnesl místní podnikatel Antonio Matias.


První EPT se ve Vilamouře uskutečnilo v polovině listopadu, letos se však PokerStars rozhodli pro změnu a v Portugalsku se na pokerovou elitu mohou těšit už na přelomu srpna a září. Úspěšný první ročník, letní termín, vyhlášená golfová destinace – to vše nahrává do not zajímavému spojením pokeru s golfem.


V duchu hesla „nic není nemožné“ se jedinečný golf-pokerový event s buy-inem €1.100 uskuteční 1.-2. září. Při EPT Vilamoura “Fairways and Felts Challenge” se hráči utkají jak na fairwayích místního golfového hřiště Oceanico Pinhal golf course, tak u pokerových stolů v kasinu.


První den se hráči rozdělí do družstev a utkají se ve skupinách v golfové variantě Texas Scramble, tj. týmová soutěž, v níž členové družstva zahrají každý svůj míč, vyberou nejvýhodněji postavený z nich a z jeho pozice opět zahrají každý svůj míč.


Díky získaným bodům na golfovém hřišti bude poté určen jejich startovní stack pro pokerový den dvě, který se již tradičně odehraje v kasinu. Hráči se utkají nejen o peníze pro nejlepší z nich, ale vítěz se bude moci honosit titulem EPT Golf Poker Champion. Ceny nejlepším bude předávat člen teamu PokerStars Pro a nadšený golfový hráč JP Kelly, dvojnásobný držitel náramku WSOP.


Detaily celé akce naleznete na http://www.pokerstars.com/poker/promotions/vilamoura-golf/.

 

Jan Hedbávný
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • České kluby v Evropské lize 2015/2016

   18:35 20:25
   20:25

   Carabao Cup – Finále 2020

   20:35

   Nova Cup – Cyklovýzva

   20:45

   Element (415)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL Classic games: Buffalo Sabres - Washington Capitals

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

   19:00 20:40
   20:40

   NBA - Nejlepší asistence 2015 - 2020

   21:10

   Kde poušť potkává oceán

   22:05

   World Darts Championship 2019

   02:05

   UFC Reloaded (29)

   09:00

   Premier League Darts 2019

Celý program