Mclean Karr komentuje handu z WSOP

Američan Mclean Karr, jenž v živých turnajích navyhrával více jak milion dolarů a na online scéně okupuje jeden final table za druhým, okomentoval svoji handu z WSOP. Ta se udála v pozdější fázi 32. eventu na WSOP, do něhož byl buy-in 5.000 dolarů.

Ahoj, prvně nám, prosím, řekni, jaká byla na stole dynamika


Popravdě jsem ke stolu zrovna usedl, ale Danny Wong (další pokerový milonář) zrovna hrál velký pot s nějakým starším mužem. Ten pre-flop poslal doprostřed stolu asi 80% svých chipů a když dorazil flop A-K-5, začal mít průpovídky, jak je to vše nefér. Danny tedy šel all-in a starší muž zahodil, což byla od Dannyho jistě dobré hra, protože pokud byl slabý, donutil foldnout Q-Q či J-J. Po této hře přišla následující handa.

 

Řekni nám tedy, co se stalo na samotném začátku handy.


Celý stůl zahodil až ke mně a já jsem na buttonu objevil 9-7s. Blindy byly 100/200, a tak jsem raisnul na 600. Danny callnul z big blindu. Společně jsem uviděli flop Th-4d-Th. Starý muž začal rozhazovat rukama a dělat zvuky, jako kdyby zahodil desítku. Oba dva jsme dělali, že jsme to neslyšeli, ale Dannymu to jistě neuniklo, což bylo velmi zajímavé pro metagame.


Danny checknul, a tak jsem betnul 900, což byla poměrně dobrá sázka a řekl jsem: „Nemám desítku, ale mám dobrou handu.“ Danny, jelikož je dobrý hráč, si uvědomil, že je to skvělý spot pro check-raise jak s ničím, tak s flush draw. Raisnul tedy na 2.200 a já jsem si uvědomil, že ví, že nemám desítku a že bude dobré jeho sázku dorovnat a pot mu sebrat později. Čím větší bude, tím hůře se mu bude mimo pozici hrát, zvláště když má dle mého jen draw. Kdyby totiž měl nějaký pár, pochybuji, že by mne check-raisoval. V takovém movu by nebyla value. Má tedy buďto draw, anebo nic.

 

Jen otázka ohledně Tvého raisu před flopem. Normálně se raisuje na dva a půl násobek big blindu, ale dal jsi tří násobek. To děláš kvůli dobrému hráči na big blindu?


Doposud jsem raisoval na 2.2 – 2.3 násobek big blindu, online dokonce jen na dvojnásobek. Nicméně s ostatními hráči jsme se bavili o tom, proti komu se nám hraje nejhůře a došli jsme k závěru, že je to právě proti starším hráčům, kteří raisují na trojnásobek big blindu. Rozhodl jsem se tedy, že to v tomto turnaji vyzkouším, neboť každý hraje svoji klasickou hru a když hráče vystavíte divným moves, jsou z toho zmatení.

 

Dobrá. Jak tedy handa skončila?


Na turn dorazila 3d. Nyní tedy, kdybych Dannyho dorovnal s párem, stále bych byl dobrý. To pro něj znamená, že v betování není žádná value, neboť já určitě svoji handu nezahodím. Nakonec checknul, na což jsem zareagoval betem o velikosti poloviny potu, což mi Danny dorovnal. Říkal jsem si, že by takto mohl určitě zahrát čtyřku, anebo stále draw s over kartami. Možná si myslel, že bluffuji, a tak mne bude moci chytit na riveru a vzít mi velký pot. Na river nakonec přišla nějaká černá dvojka, což byla skvělá karta, pokud by tedy zrovna neměl 5-6. Danny tedy checknul a já jsem opět betnul. Dlouho se rozmýšlel, ale nakonec zahodil, protože starý muž pustil čas (dealer vám dá jen nějaký čas na rozhodnutí).

 

Je docela sranda, jak velkou roli hrál ve vaší handě starý pán.


Jasně a to je vlastně i důležitý rozdíl mezi živým a online pokerem, metagame. Je nutné o tom neustále přemýšlet.

 

Tedy protože jsi reprezentoval pár, betoval jsi pouze pro value. Co kdyby ale přišla over karta?


To je dobrá otázka. Jelikož nic nepřišlo, tak mi přiřadil nějaký pár nebo dokonce desítku, což dělá z mého river betu docela důvěryhodnou záležitost. Kdyby přišel třeba král, asi byl opět vsadil, protože to by byla jediná možnost, jak pot vyhrát. A hlavně zde není moc velká šance, že by bluffuval nazpět, protože bych mohl mít desítku či chytit krále. Nějakým způsobem jsem se prostě přesvědčil do toho, že budu river bluffovat. Byla to poměrně obtížná situace, ale když již jsem callnul jeho check-raise na flopu, musel jsem vymyslet, jak to vyhraji.

 

Dělá mnoho lidí chybu v tom, že flat callnou bez páru či draw a hlavně bez plánu?


Jasně, hodně hráčů nemá plány. Určitě se musí přemýšlet o tom, co se stane, když přijde tato karta, co udělám atd... Zpočátku je to hodně divné, ale když to chvíli děláte, stane se to zcela přirozenou činností. Třeba kdyby na turn přišlo eso, asi bych musel handu vzdát, protože A-high flush draw by u Dannyho dávala zcela smysl.

 

 

 

Zdroj: pokernews.com 

Adam Černý

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Atlanta United FC - New York Red Bulls

   09:05 10:45
   10:45

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto3)

   12:25

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto2)

   13:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod MotoGP)

   14:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 12:35
   12:35

   NBA Classic Games: Los Angeles Lakers - Indiana Pacers

   14:10

   Jíří Procházka - vědomý bojovník

   15:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   20:35

   Basketbal: Devin Booker - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program