Czech Team Championship - 1. den

Po heads-upovém šampionátu a speciálním turnaji s názvem Super Turbo Deep 1M se v rámci Prague Poker Festivalu uskutečnil třetí a poslední podnik – Czech team Championship.

Turnaj byl vypsaný pro čtyřčlenné týmy se startovným 22.000 Kč, tedy 5.500 Kč pro jednoho hráče. Díky neočekávaně slabší účasti pouze 24 týmů, museli pořadatelé sáhnout hlouběji do kapsy a do garantovaného prize-poolu 600.000 několik desítek tisíc doplatit.


Jednotlivé týmy byly nakonec rozděleny do tří skupin po osmi a každý hráč odehrál v sobotu 2 sit-and-go turnaje pro osm hráčů. Jednotlivá umístění byla bodově ohodnocena a vždy nejlepší tři týmy z každé skupiny postoupili do nedělního finále, kde si zahrají nejen o 600.000 Kč, ale i o krásné poháry a titul českého týmového šampiona v Texas Hold'em pokeru.

 


Po sobotním poledni se v Card Casinu Prague začala scházet opravdu zajímavá seskupení a o papírové favority nebyla nouze. Především nizozemský „Team Unibet Holland“ byl nabitý hvězdami největšího kalibru. V Praze žijící Peter Dalhuijsen pozval do Prahy na týmový šampionát opravdu zajímavé kamarády – druhého z loňského Unibet Open (€107.000) Marca Adamse, Paula Valkenburga, který byl úspěšný na letos nejpočetněji obszeném EPT v San Remu (€30.000) a v neposlední řadě Tima van de Rieta, jenž ke svým velkým úspěchům může zařadit druhé místo na Unibet Open v Madridu (€70.000) a páté místo na Dutch Open v listopadu loňského roku (€110.000). Sám Dalhuijsen se už podíval na finálový stůl turnaje WSOP a to doposud nemůže říci ani jeden z domácích playerů.


Holanďanům se však příliš nedařilo, těžko říct jak moc brali turnaj vážně, a ve své skupině skončili na předposledním místě. Dařilo se však jiným a to také bylo znát na nezvykle hlučné atmosféře v Card Casinu.

 


Vypadnutí hráči hlasitě povzbuzovali své týmové parťáky a při allinových situacích to u pokerových stolů vypadalo spíše jako na dostizích. Nutno podotknout, že horší kombinace díky povzbuzování často vyhrála a o tříouťáčky nebyla nouze.


Dramaticky se postupová situace vyvíjela především ve skupinách A a B. Ve skupině B nebylo do poslední chvíle jasno, zda do finále projde zkušený Pokerman PRO team ve složení Dydek, Vajgl, Trávníček, Míka nebo seskupení s nicneříkajícím názvem Kvicvinhursenka. Po chvilce zamyšlení muselo každému dojít, že se za Kvicvinhursenkou skrývají všichni čtyři on-line profíci, kteří nastoupili v sestavě Ondřej „Kvickiller“ Goetz, Ondřej „Vinkyy“ Vinklárek, Petr „hurloon“ Jaroš a Duy „Dášenka“ Le Thanh.


Dohrávala se posledních dvě „sitka“, ve kterých se stále drželi Vinklárek a Le Thanh. Oba potřebovali bodovat, aby předstihli Pokermany, nicméně kartibůh stál proti nim. Nejprve sice ukázal přívětivou tvář a Le Thanha postavil na správnou stranu suckoutu, nicméně v nejméně vhodný okamžik ukázal i svoji odvrácenou stranu. Ondřej Vinklárek se na flopu 8-9-9 dostal do allinu proti své soupeřce Martině Hálkové. Vinklárkovo A-9 mělo v tu chvíli šance více než 90% na výhru proti 8-T, které držela Martina, ale jack na turnu a queena na riveru přinesla Martině postupku a zároveň tak pohřbila téměř všechny naděje pro Kvicvinhursenku. Do finále se tak protlačili Pokermani a na jedny z papírových favoritů celeého turnaje zbylo nepopulární čtvrté nepostupové místo.


Podobně dramatické vyvrcholení měly i boje o postup ve skupině A, kde o svém pokračování v turnaji rozhodl King Poker Club Beroun až v předposledním ukončeném turnaji. Luboš Mareš udolal v heads-upu již postupujucího Ašota Akopyana a v Berouně mohli začít slavit postup do finále.


Mezi všemi zúčastněnými lze vyzvednout dva hráče, kteří své týmy doslova dotáhli do finále. Jak Martin Ilavský z PokerLoco, tak Antonín Felfel z Olinaprotým.ua vyhráli oba své turnaje a hlavně jejich zásluhou postupují tyto družstava do nedělních bojů. Uvidíme, jak se jim bude ve finále dařit.


Závěrečné boje se uskuteční v neděli od 16:00 a kromě již zmíněných týmů zasáhnou do bitvy o titul českého týmového šampiona družstva Budějcká šlechta, Jalta 111 PRO Team, Unibet Team, Pokergame.sk a Klub Flop.

 

Jan Hedbávný

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Montreal Impact - Nashville SC

   20:25 22:10
   22:10

   Element (425)

   22:20

   NBA – akce měsíce

   22:30

   Magazín Evropské ligy (2)

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   FIA Karting Grand Prix

 • Nova Sport 2

  • NBA - Vychytralé akce

   22:05 22:30
   22:30

   Verbier E - Bike Festival

   23:00

   Hapoel Beer - Sheva - SK Slavia Praha

   00:45

   Magazín Evropské ligy (2)

   01:10

   UFC Unleashed (8)

   02:00

   Ragby: Irsko - Itálie

Celý program