nova sport Betway Premier League Darts

The Power Taylor pohřbil matku, druhý den mu patřilo Bournemouth

Phil Taylor
Zdroj: Foto Lawrence Lustig/PDC
Phil Taylor

Phil Taylor, Michael van Gerwen, Gary Anderson, James Wade a Dave Chisnall - tato pětice ohromila svými výkony diváky nabité haly Betway Premier League Darts v Bournemouth. Taylor svůj triumf ve druhém kole věnoval své zesnulé matce.

Ve vyprodaném Bournemouth International Centre to byly
čtyři jednoznačné zápasy, kde vítězové předvedli průměry na 3. šipky vysoko nad 100 bodů a také jeden velice vyrovnaný duel, ve kterém Chisnall v dramatickém posledním legu udolal úřadujícího vítěze Premier League van Barnevelda 7:5


Angličan Phil Taylor se dokázal po prohře v úvodním kole famózně vrátit a svého mladšího krajana Adriana Lewise rozdrtil 7:2 ve skvělém průměru 108,33. Fantastické bylo také jeho zavírání, kdy na 7 dablů potřeboval jen 10 šipek.
 

Lewis v zápase vedl 2:1, ale potom Taylor ukázal vše ze své geniality a šesti legy v řadě se nezadržitelně řítil k vítězství.


Vítězství Taylor věnoval své zesnulé matce, jejíž pohřeb se konal o den dříve.


"Byl to těžký týden, myslím, že včera byl nejhorší den mého života. Šipky mi dnes pomohly na vše alespoň na chvíli zapomenout" řekl Taylor. "Je pro mě těžké se teď soustředit, ale pokusil jsem předvést to nejlepší. V Premier League Darts není žádný lehký soupeř a každý z nás, pokud chce zvítězit, musí podat svůj nejlepší výkon v každém zápase. Adrian dnes určitě hrál velmi dobře, ale zdálo se mi, že byl trochu pod tlakem."


Mistr světa Gary Anderson porazil ve skotském souboji Petera Wrighta sedmi vyhranými legy v řadě. Čtyři z těchto legů dokázal zavřít hodnotou vyšší než 100 bodů. Naprosto stejně jako Phil Taylor potřeboval k vítezství jen 10 pokusů na dably. Průměr Andersona se zastavil na hodnotě 106,94 a dovedl ho k vítězství 7:1.


Wright sice získal první leg zápasu, ale Anderson v následujících lezích zavřel postupně 126, 121 a 100 a nedal Peterovi vůbec šanci se k dablu dostat. V pátém legu minul Wright dabl 8 na zavření 130. Anderson mu už další šanci nedal a vzal si pro sebe i zbylé legy (včetně zavření 124) a zaslouženě zvítězil.


"Jsem velmi rád za další 2 body do tabulky, protože moje hra stále ještě není 100 procentní" řekl Anderson. "Dařilo se mi dnes opravdu dobře zavírat jednotlivé legy a to byl důvod proč se mi dnes podařilo Petera porazit. V Premier League nás čeká ještě mnoho zápasů a každý bod je dobrým základem pro postup do dalších fází soutěže."


Světová jednička, Holanďan Michael van Gerwen předvedl nejvyšší průměr večera 109,44 a pokračoval ve svých letošních brilantních výkonech. V nejkvalitnějším zápase 2. kola porazil Angličana Stephena Buntinga 7:3. Buntingovi na zisku bodů nestačil ani průměr 103,43, za který by v mnoha jiných zápasech určitě bral vítězství


"Mighty Mike" van Gerven rychle vedl 3:0 a 5:1, Bunting potom dokázal získat break a snížil až na 5:3. Zbylé 2 legy už opět patřili van Gervenovi, který celý zápas ukončil zavřením 138.


"Jsem nesmírně spokojen s vítězstvím, protože Stephen hrál fantasticky, vždyť měl průměr nad 103. Byl dnes velmi silný," řekl van Gerwen. "Naštěstí jsem začal opravdu dobře. Když Stephen minul dabl na 1:1 využil jsem situaci a brejknul ho. Potom jsem se snažil vyhrávat své legy což se mi naštěstí dařilo. Cítím, že se mohu ještě trochu zlepšovat a to je důležité pokud chci v letošní Premier League Darts."


Angličan Dave Chisnall vyhrál svůj druhý zápas sezóny, když porazil 7:5 Holanďana Raymonda van Barnevelda v nejvypjatějším zápase večera. Ziskem 4 bodů je společně s van Gerwenem a Andersonem zatím v čele tabulky a je nejpříjemnějším překvapením úvodu PLD.


Až do stavu 4:4 si oba drželi svá podání, kdy svého soupeře téměř nepouštěli k možnosti brejku. V devátém legu se ale podařilo van Barneveldovi získat leg proti podání a vypadalo to, že míří k vítězství. Bohužel pro něho mu v tu chvíli zcela „odešly“ dably a zbylé 3 legy prohrál, ačkoliv měl mnoho šipek na uzavření legů. Toho dokázal Chisnal využít a i když ani jeho zavírání nebylo tak přesné jako v minulých lezích, stačilo mu to na vítězství. Závěr zápasu byl velmi vyhrocený, jelikož se diváci pokoušeli Chisnala nevhodným skandováním rušit. Ten se ale dokázal naprosto zkoncetrovat a získal do tabulky oba body.


Po remíze v prvním utkání toužil Angličan James Wade po prvním vítězství v letošním ročníku PLD. V souboji s Belgičanem Kimem Huybrechtsem se mu to podařilo, když s průměrem 104,09 na 3 šipky zvítězil 7:2. Především jeho zavírání legů bylo skvělé, když podobě jako před ním Anderson a Taylor měl 70% úspěšnost na dablech.
Wade měl dobrý začátek a vedl 3:0, všechny dably zavřel první šipkou. Ani v dalším průběhu zápasu nechyboval a celkem bez problémů zvítězil. Jeho zavření 143 (T20, T13, D16) bylo nejvyšší, které jsme mohli ve vyprodaném Bournemouth International Centre vidět.


Betway Premier League Darts pokračuje příští čtvrtek 19. 2. v Echo Areně v Liverpoolu. Největším tahákem programu zcela určitě bude zápas dvou dosud neporažených hráčů. Světová jednička Michael van Gerwen změří síly s aktuálním mistrem světa Gary Andersonem.


Celý program budeme moci opět sledovat na stanici NOVA Sport, tentokrát ovšem ze záznamu v pátek 20.2. od 9:05 hod


Betway Premier League Darts (2. kolo, čtvrtek 12. února, BIC, Bournemouth)

Peter Wright (100,25) 1:7 Gary Anderson (106,94)

Michael van Gerwen (109,44) 7:3 Stephen Bunting (103,43)

Adrian Lewis (97,97) 2:7 Phil Taylor (108,33)

James Wade (104,09) 7:2 Kim Huybrechts (93,57)

Dave Chisnall (91,53) 7:5 Raymond van Barneveld (91,73)

Nejvyšší zavření: James Wade – 143
Nejvíce 180: Michael van Gerwen a Stephen Bunting – 4


Tabulka po 2. Kole


Utkání 3. kola:

James Wade v Dave Chisnall
Peter Wright v Raymond van Barneveld
Phil Taylor v Stephen Bunting
Michael van Gerwen v Gary Anderson
Adrian Lewis v Kim Huybrechts


Více informací o šipkách získáte na www.ceskesipky.cz

Související témata:
ceskesipky.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   19:00 21:10
   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

   22:30

   TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program