Žádné kontaminované maso! Zní stanovisko k dopingu Contadora

Světová antidopingová agentura (WADA) nenašla důkazy pro tvrzení cyklisty Alberta Contadora, že se mu zakázaná látka clenbuterol dostala do těla kvůli kontaminovanému masu.

Sedmadvacetiletý Contador měl pozitivní dopingový test při odběru vzorku 21. července, když měla Tour de France volný den. Trojnásobný vítěz nejslavnějšího cyklistického závodu měl v těle stopy zakázaného clenbuterolu. UCI jezdce informovala o nálezu 24. srpna, ale veřejnost se o celém problému dozvěděla až 30. září.
 

Cyklista, který letos jezdil za tým Astana a v příštím roce by měl hájit barvy stáje Saxo Bank, se obhajujoval tím, že snědl kontaminované maso, experti však této verzi příliš nevěřili a považovali ji za nepravděpodobnou. Tuto možnost nyní vyloučili také zástupci WADA. Experti agentury navštívili řeznictví v severním Španělsku, kde bylo maso zakoupeno a jatka, která ho dodávají, ale v jejich produktech žádný clenbuterol nenašli.
 

Pokud bude Contadorovi vina prokázána, hrozí mu dvouleté zastavení činnosti a také odebrání vítězství na Tour de France. Očekává se, že pokud by Španěl opravdu dostal tento trest, nejspíš by ukončil kariéru. O jeho osudu má rozhodnout Španělská cyklistická federace (RFEC), která si nechala dvouměsíční lhůtu na vyřešení případu.
 

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC České republiky (kvalifikace Moto2)

   15:10 16:00
   16:00

   NHL: Chicago Blackhawks - Edmonton Oilers

   17:50

   NHL News

   18:05

   NHL

   20:45

   Nova Cup - Dolní Morava

   20:55

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA: San Antonio Spurs - Utah Jazz

   15:05 17:10
   17:10

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   18:55

   RunTour - České Budějovice

   19:05

   NBA: Portland Trail Blazers - Los Angeles Clippers

   21:35

   Rychlá kola (8)

   22:05

   Wolverhampton Wanderers - Olympiakos Pireus

Celý program